Темпи зростання ринку портативної електроніки помітно знизяться

28 груд.
2017
Темпи зростання ринку портативної електроніки помітно знизяться

Аналітики з eMarketer опублікували прогноз щодо подальшого розвитку ринку портативної електроніки - розумних годиників, браслетів і фітнес-трекерів. На їхню думку, пік популярності такого роду гаджетів вже пройшов, і в наступні роки зростання ринку хоч і продовжиться, але значно сповільниться. Експерти eMarketer взяли за основу статистику США, так як ця країна є найбільшою в світі за обсягом проданих портативних гаджетів. За їх словами, в іншому світі все приблизно аналогічно.

Отже, за прогнозами аналітиків, за підсумками 2017 року зростання ринку портативної розумної електроніки складе майже 33%, що є дуже непоганим результатом, однак з плином часу на нього будуть впливати різні чинники. У міру збільшення числа гаджетів і загального перенасичення сегмента інтерес користувачів буде поступово згасати - всі, хто ще не встиг покористуватися розумними годинами або фітнес-трекерами, зроблять це в найближчий рік-два, і за підсумком до 2021 року зростання складе всього 6,2%.

Не менш важливим фактором є відсутність інновацій в портативній електроніці: загальна концепція сформована, проте нові моделі мало чим відрізняються від старих, крім року випуску, декількох функцій і вартості. Це чітко видно на прикладі вже трьох ревізій годинників Apple Watch, що вперше з'явилися в 2014 році. Те ж саме стосується і фітнес-браслетів: їх уже наділили всіма можливими функціями, і наступні моделі отримують лише трохи більш досконалі і точні датчики.

Експерти вважають, що у портативної електроніки є тільки один спосіб «вистрілити» повторно - їй потрібно еволюціонувати в портативні медичні пристрої, які зможуть не тільки кількість кроків і ударів серця підрахувати, але ще і просканувати організм і видати хоч і короткий, але все ж медичний висновок про стан здоров'я і відправити показники лікарю. Вже зараз все рухається в цьому напрямку, але поки досить повільно - розумні гаджети поступово інтегрують в систему охорони здоров'я, і ​​найактивніше справа просувається саме в США.

Джерело: ANDRO-NEWS

Читайте також:
Фітнес-трекери на службі медицини та здоров'я
На скільки ефективні мобільні фітнес-додатки?