Фітнес за типом темпераменту: як правильно вибрати фітнес-тренування

22 серп.
2017
Фітнес за типом темпераменту: як правильно вибрати фітнес-тренування

Із зростанням популярності здорового способу життя, зросла й кількість різноманітних фітнес-залів, в яких, зазвичай, пропонується надзвичайно велика кількість різноманітних програм. (Це не дивно, адже на сьогоднішній день існує близько 70 видів фітнесу!) Багатство такого вибору заводить у глухий кут не тільки новачків…

Як не загубитися в світі фітнесу і знайти те, що буде вам до душі? Прочитайте цю статтю і дізнаєтесь, який вид фітнес-тренувань підійде саме вам.

Спеціалісти заявляють, що обирати фітнес-програму потрібно у відповідності до складу характеру, можливостей організму і визначених цілей. Тільки так вона дійсно ефективно впливатиме на ваш зовнішній вигляд та здоров’я в цілому.

Отож, визначальними факторами при виборі фітнес-тренування є:

ЗДОРОВЯ – ЦІЛЬ – ТЕМПЕРАМЕНТ

Усі ці фактори є однаково важливими і доповнюють один одного. Якщо ви вирішили зайнятися фітнесом, по-перше, зважайте на те, які протипоказання того чи іншого виду тренування, щоб не зашкодити здоров’ю. По-друге, визначтесь точно із ціллю (підтримка форми та здоров’я, схуднення, набір, корекція). По-третє, і що найважливіше, обирайте вид фітнесу, який вам буде до душі та відповідатиме особливостям вашого характеру і темпераменту.

Фітнес для сангвініків

Рухливим, життєрадісним та веселим сангвінікам підійдуть будь-які види фітнес-тренувань. Проте особливо комфортними будуть групові тренування, такі як аеробіка. Чергування комплексу вправ, який включає в себе ходьбу, біг, стрибки, вправи на гнучкість – будуть виконуватись під гучну музику, і точно не дадуть вам ні на секунду відпочити. Такі заняття позитивно вплинуть на дихальну та серцево-судинну систему, допоможуть підтримати себе в формі та швидко схуднути. За приблизними підрахунками існує не менше сорока різних видів аеробного навантаження. Тут кожний знайде собі заняття до душі. Ще аеробіка досить демократична – нею можна займатися як в фітнес-клубі, так і у себе вдома та на свіжому повітрі. Все, що потрібно – це бажання і наявність диску із записом тренувань. Словом, це дешево і дуже легко. Проте будьте обережні із такими заняттями, якщо маєте важку серцево-судинну недостатність, серцеву астму, тромбофлебіт, тахікардію, часті напади стенокардії, важкі форми цукрового діабету, онкологічні та будь-які інфекційні захворювання.

Для активних людей також підійдуть заняття танцювальними видами фітнесу (зумба, батука, латина). Така група фітнес-тренувань об’єднує тренування під музику різного стилю. Даний різновид фітнесу поєднує приємне з корисним: ви вивчаєте новий танець і, в той же час, підвищуєте гнучкість, витривалість і спалюєте зайвий жир. Причому оздоровчий ефект матимуть як заняття звичайними танцями (вальс, танго, рок-н-рол і т.д.), так і в спеціальних класах, які поєднують в собі визначені танцювальні рухи із кардіоелементами і різноманітними вправами на пропрацювання м’язів. Відмітна характеристика таких тренувань – моментальне покращення настрою. Ви й не помітите, як будете виконувати всі вправи з посмішкою на обличчі.

Фітнес для холериків

Запальним, швидким та дещо неврівноваженим холерикам, які схильні до бурних емоційних спалахів, у пригоді стануть фітнес-тренування з елементами єдиноборств, де вони зможуть погасити всю бурю емоцій. Такі тренування включають в себе вправи, засновані на різноманітних елементах бойових рухів, які виконуються під енергійну музику в стилі аеробіки. Основними елементами занять є нахили від ударів, робота рук і ніг, імітація нокаутуючого удару та ін. Крім угамування емоцій, ви ще й зможете проробити декілька груп м’язів одночасно, розвинути гнучкість і силу, баланс і реакцію, а також зменшити жировий прошарок. Проте зауважте, що цей фітнес-напрямок, як правило, передбачає хорошу базову фізичну підготовку, тому його намагаються не рекомендувати новачкам, а також тим, хто має серйозні захворювання серцево-судинної системи. Якщо ж новачок все-таки наважився займатися саме цим видом фітнесу, то, по-перше, йому необхідно вибрати найбільш легкий режим тренувань, по-друге – паралельно вдосконалювати свою фізичну підготовку за допомогою кардіо- та силових фітнес-тренувань.

З іншого боку, досвідчені інструктори радять темпераментним людям звернути увагу на більш розмірені види тренувань, під час яких можна заспокоїтись, побути наодинці із собою та привести свою нервову систему у норму. Якщо вам потрібен саме такий вид фітнес-тренувань, обирайте заняття йогою, які спрямовані на приведення себе в стан внутрішньої гармонії, розвиток спокою і сили духу. Такі тренування направленні на зниження стресу, зняття м’язового напруження, розвитку гнучкості, вміння концентруватись і заспокоюватись. Особливе значення в йозі приділяється дихальним вправам. Йога допомагає позбутися безсоння і стресів. Йога підійде тим, хто в принципі задоволений фігурою і просто прагне підтримувати себе у гарній формі. Крім того вона дозволяється людям практично з будь-якими обмеженнями в здоров’ї, що особливо актуально для тих, хто має проблеми із серцем та легенями і не може займатися кардіотренуваннями. Основне – виконувати усі рухи повільно, плавно і усвідомлено, без різких ривків і неприємних відчуттів.

Фітнес для флегматиків

Спокійним, повільним флегматикам із стійкою психікою та постійним настроєм потрібно підбирати такі ж розмірені види фітнес-тренувань, як і їх життя. У даному випадку можете обрати силові фітнес-тренування по чітко розписаній програмі і, бажано, без наполегливих інструкторів, які люблять всіх підганяти. Під час таких тренувань здійснюється навантаження на м’язи за допомогою додаткових спортивних інвентарів (гантелі, гирі, штанги чи тренажери). Завдяки цьому м’язи не тільки тримаються в тонусі, але й зміцнюються та ростуть. Силові фітнес-тренування допоможуть залишатися в тонусі, укріпити серцево-судинну систему та сформувати красивий рельєф тіла, забравши жир із проблемних місць. Особливих протипоказань до силових тренувань немає, проте важливо дотримуватися основного правила – розпочинати потрібно з мінімального навантаження, поступово і акуратно його збільшуючи.

Також флегматикам варто звернути увагу на такий вид фітнесу, як пілатес. Це комплекс спеціальних вправ, які виконуються повільно, розмірено і плавно. Головна мета такого типу занять – навчитись відчувати своє тіло, кожен м’яз і кісточку. В основі методики лежить пропрацювання глибоко лежачих м’язів, які не задіюються під час звичайних спортивних тренуваннях. При цьому всі вправи виконуються, коли тіло знаходиться в нестійкому положенні, що вимагає певної концентрації і включення в роботу тих самих слабо розвинених м’язів. При регулярних заняттях пілатесом тіло стає гнучким, покращується постава, збільшується рухливість суглобів, виробляється краща координація рухів і витривалість.

Фітнес для меланхоліків

Сумним та вразливим меланхолікам, які важко переживають невдачі найкраще підійдуть індивідуальні заняття з тренером. При чому тренеру потрібно уникати критики, оскільки меланхоліки її болісно сприймають. Саме тому їм не рекомендують групові і командні види спорту.

Для меланхоліків відмінно підійдуть індивідуальні заняття бодіфлексом. Це своєрідна система дихальних вправ, які спрямовані на зміцнення і розтягування м’язів, виконуються з акцентом на правильне дихання. Такі вправи можна виконувати вдома наодинці у повній тиші чи під релаксуючу музику. Крім цього заняття бодіфлексом сприяють ефективному спалюванню жирових відкладень, а також відмінному самопочуттю та практично не мають протипоказань.

Також ефективними будуть заняття калланетикою. Метод включає в себе статичні вправи, без різких рухів, що чергуються з розтягуванням м’язів, причому задіюються практично всі м’язи. Це один із найпопулярніших «жироспалюючих» напрямів фітнесу. Активуються навіть самі глибинні м’язи, які в звичайному житті практично не використовуються. В результаті цього відбувається не тільки зміцнення м’язового каркасу, але й активізація обміну речовин, а, отже, більш активно розщеплюються жири.

Декілька цікавих статистичних даних

Згідно з останніми дослідженнями, проведеними організацією IDEA, можна виділити наступні напрямки з фітнесу, які на сьогоднішній день найбільш популярні серед клієнтів:

Найпопулярнішим напрямком стала йога. Цією давньою системою саморозвитку займається 30% жіночої і 10% чоловічої аудиторії клубів.

Друге місце належить пілатесу, що дозволяє гармонійно розвиватися, – серед жінок він затребуваний так само, як і йога, а ось чоловіків у цьому напрямку менше – тільки 5%.

Ну, і замикає трійку лідерів велофітнес, який дозволяє дозувати навантаження і швидко досягати хороших результатів, – його вважають найкращим 17% жінок і 10% чоловіків!

Отож, ми розібралися яким видам фітнес-тренувань потрібно віддавати перевагу людям різних темпераментів. 

Варто зазначити, що будь-який із вищеперерахованих видів фітнесу позитивно вплине на ваше здоров’я, самопочуття та зовнішній вигляд. Проте, якщо ви знайдете дійсно улюблений, то будете ще й отримувати задоволення від того, що робите. Тому не бійтесь експериментувати, займаючись на біговій доріжці чи на степері, із грушею чи гантелею, під драйвову чи релаксуючу музику…

Бажаємо успіху у виборі свого виду фітнесу!

Джерело: LuxTopFit

Читайте також: 

6 правил для початку занять фітнесом

П'ять ознак неефективного тренування: поради фітнес-експерта