На що новачкам необхідно звернути увагу під час першого заняття в фітнес-клубі

27 жовт.
2017
На що новачкам необхідно звернути увагу під час першого заняття в фітнес-клубі

Для тих, хто вирішив піти в спортзал вперше або надумав відновити тренування після тривалої перерви, короткий список рекомендацій, на що необхідно звернути увагу під час першого візиту в фітнес-клуб від фітнес-тренерів.
 
Не варто починати тренування, не порадившись з фахівцем

Приходячи на тренування з фітнесу, багато, як правило, намагаються охопити відразу все: привести себе в форму, підтягти тіло, схуднути, зробити м'язи рельєфнішими, стати сильнішими і витривалішими.

У разі, якщо у вас все життя особливих неприємностей зі здоров'ям не було і в анамнезі значаться виключно застуди, вам буде досить перед початком тренувань поспілкуватися з фітнес-інструктором. Він проведе тестування, яке допоможе визначити, як реагує на навантаження ваша серцево-судинна система, і покаже безпечні вправи.

Фітнес-тестування включає в себе вимірювання артеріального тиску і пульсу до і після навантаження.

Також актуальним буде обстеження на спеціальному апараті - ОМРОН, що вимірює опір тканин організму і повідомляє про процентний вміст жиру, рідини і м'язові тканин в тілі. Обстеження допоможе правильно скласти вашу персональну програму і поставити мету, що дуже важливо в тренувальному процесі.

Повертатися до занять після перерви або починати тренування потрібно поступово

У цій думці сходяться всі тренери. Розбіжності викликає інше питання: яке навантаження для цього підійде - кардіо або силове?

Все залежить від мети, яку ви собі поставили. Експерти рекомендують починати з кардіонагрузки, але поступово додавати силові елементи. Оптимальним буде регулярне чергування цих навантажень - це допоможе організму встигнути налаштуватися на конкретний режим роботи. До таких вправ відносять біг, ходьбу, велотренажери, степ-тренажери. Загалом, всі можливі швидкі й енергійні рухи, що виконуються без перерви протягом хоча б кількох хвилин. Для силового навантаження допоможуть гідравлічні тренажери.

Важливо, щоб в тренування були включені всі 5 основних елементів фітнесу: розминка, кардіо і силове навантаження, заминка і розтяжка.

Важливо не тільки "що" робите, але і "як"

Правильне виконання вправ - це фундамент тренування. Інакше будь-яке навантаження стане марним і травмо-небезпечним. Кожне тренування повинно проходити під наглядом тренера, який не тільки покаже правильність виконання вправи, але і простежить за реакцією вашого організму на фізичне навантаження. Перші тренування повинні бути нетривалими, нечастими, але регулярними. Найбільш оптимальний варіант - 3 рази на тиждень по 30 хвилин. Якщо займатися частіше, організм не буде встигати відновлюватися, а якщо ваші тренування безсистемні, то про результат можна забути.


Джерело: Delo.Ua

Читайте також:

Основні помилки початківця у спортзалі та як їх уникнути
П'ять етапів ефективного фітнес-тренування