Як правильно підготуватися до пробігу

31 жовт.
2017
Як правильно підготуватися до пробігу

Поради від бронзового призера Олімпійських ігор та фітнес-експерта, Олени Говорової, про те як правильно підготуватися до пробігу.

Перед забігом не варто випробовувати організм на міцність і давати йому велике навантаження. Якщо людина тренувалася до забігу регулярно і знає, що таке розминка, то досить за день до марафону просто розім'ятися. Відчути наповненість і зберегти це відчуття до забігу. Обов'язково виспатися. Від цього залежить ваше самопочуття і настрій.

Раціон харчування перед забігом повинен бути звичним. Не вводьте нові продукти. Ви не знаєте, як відреагує на них ваш організм. Поїсти необхідно як мінімум за годину-півтори до забігу. Також цілком достатньо випити 200-250 мл. рідини.

Особливу увагу необхідно звернути на екіпіровку. Взуття має бути біговим, а форма комфортною. Нічого не повинно заважати, натирати і т.д. Одягатися потрібно з урахуванням того, що ви розігрієтеся під час бігу. Обов'язково подивіться прогноз погоди. Якщо буде дощ, ваша спортивна кофта повинна бути з капюшоном.

Будь-яке тренування і змагання потрібно починати з розминки. Важливо підготувати м'язи і організм до навантаження, щоб уникнути травм. І після розминки вам буде легше бігти змагальну дистанцію. На розминку зазвичай йде 30-40 хв. Врахуйте цей час.

Будь-яке фізичне навантаження покликане приносити задоволення і радість. Тому виходьте зі своїх можливостей і фізичної підготовки. Якщо ви новачок, не намагайтеся бігти в групі лідерів. Біжіть в такому темпі, щоб ви могли говорити вголос речення.

Після фінішу необхідно пройтись, щоб організм прийшов у стан спокою.

Після забігу відновіть водно-сольовий баланс.

Джерело: Zaxid.net

Читайте також:

Основні помилки початківця у спортзалі та як їх уникнути
На що новачкам необхідно звернути увагу під час першого заняття в фітнес-клубі