Виявляється, фітнес підвищує пластичність мозку

07 лист.
2017
Виявляється, фітнес підвищує пластичність мозку

Група вчених з різних країн світу провела дослідження, завдяки якому з'ясувала, що фітнес підвищує пластичність мозку.  Зокрема, під час тренування можна швидше і ефективніше поповнювати запас іноземних слів.

У дослідженні взяли участь дві групи китайських студентів. Перша група навчалася в звичайному режимі, а для другої вчені розробили спеціальний урок. Студенти займалися на велотренажерах за 20 хвилин до початку і протягом 15 хвилин під час заняття. Поки вони «намотували» кілометри, на екрані з'являлися іноземні слова і пояснювальні картинки.

В рамках уроку студенти повинні були зіставити 40 вивчених слів з фотографіями, а потім відповісти на запитання лектора. Після двох місяців тренувань друга група ефективніше пройшла фінальне тестування: студенти з фітнес-групи запам'ятали набагато більше слів і правильніше використовували нові знання.

«Фітнес-навантаження робить благотворний вплив на серцево-судинну, дихальну і нервову системи. Кров швидше циркулює в організмі, а значить, краще живить мозок, що позитивно позначається на розумовій діяльності і здатності до навчання».

Найкраще прокачує пам'ять мікс силових і аеробних тренувань. Силові тренування стимулюють виконавчі функції та асоціативну пам'ять, яка зазвичай використовується для зв'язку уявлень і обставин один з одним. Аеробні вправи благотворно впливають на вербальну пам'ять, здатність запам'ятовувати і знаходити потрібні слова.

«Не можна забувати головне правило фітнесу: під час виконання будь-яких вправ потрібно концентруватися на своїх відчуттях і роботі тіла. Пам'ятайте, що будь-яка фізична активність — це стрес для організму, а стрес — не хороша підмога для „роздумів“. Тому вивчення мови під час фітнесу має йти фоном. Так ви уникнете ризику отримати травму і непомітно для себе вивчете нові слова».

Саме тому китайські студенти змогли підвищити рівень володіння іноземною мовою. Схожий ефект могли дати вправи, що виконуються на степері, або заняття на бігових доріжках в середньому тренувальному темпі.

Джерело: Ukr.Media

Читайте також:
Фітнес допоможе впоратися з осінньою депресією
Основні помилки початківця у спортзалі та як їх уникнути