Як навчитися отримувати задоволення від фітнесу?

17 січ.
2018
Як навчитися отримувати задоволення від фітнесу?

Однією з головних причин, чому фітнес надовго не затримується у вашому житті, є банальне незнання з якого боку до нього краще підійти і як почати правильно тренуватись. Посидівши тиждень на відварених грудках з прісним броколі і «відпахавши» на невідповідних тренажерах, новоявлені «спортсмени» залишають це болісне поле діяльності. Але ж фітнес не такий: він підвищує ендорфіни, дає енергію, запобігає появі депресії і піднімає самооцінку. Просто до нього потрібно знайти правильний підхід, щоб не злякатися цього сильного звіра, який в підсумку зробить вас сильнішими. Про те, як розпочати займатися фітнесом з користю та отримувати від фітнису задоволення розповідає фітнес-експерт Наталія Давидова.

Якщо ви все-таки твердо вирішили зайнятися спортом, то сильно не перестарайтеся. Інтенсивність занять потрібно збільшувати поступово, навіть якщо вам здається, що у вас є сили і бажання тренуватися.

Перед тим як приступити до тренувань, потрібно:

  •  Поставити тренувальні цілі (що в кінцевому рахунку ви чекаєте від занять спортом), а потім визначити основні функції, розвиток яких допоможе привести до досягнення цих цілей;
  • Пройти медичне обстеження, щоб виявити обмежуючі чинники, якщо такі є.

Не рекомендується починати заняття фітнесом з графіком частіше ніж 2-3 рази в тиждень (а для декого і 3 рази в тиждень можуть виявитись непомірним навантаженням). Організм повинен звикнути, адаптуватися до нового способу життя. Спочатку, можливо, ви будете втомлюватися після тренування, але через пару місяців ви відчуєте прилив бадьорості та енергії після походу в зал.

З чого почати? Силове тренування або кардіо? Якщо у вас є зайва вага, то, безумовно, починати потрібно з кардіо. Швидше за все, вам підійде ходьба або легкий біг на біговій доріжці або еліптичному тренажері. Якщо ж зайвих кілограмів у вас майже немає, а ось м'язи не завадило привести в тонус, надавши тілу красивий рельєф, то без силового навантаження тут точно не обійтися.

Головний принцип тренувань: вони повинні бути різноманітними і прогресуючими, так як м'язи адаптуються до навантажень і з часом перестають на них реагувати. М'язи ростуть і стають сильнішими, тільки коли вони знаходяться в процесі звикання до нового виду вправ. Виникає інше питання: що вибрати - групові тренування, індивідуальні або фітнес-програми для самостійних занять вдома? Звичайно, те, що найбільш підходить для вас. Найголовніше - розібратися в техніці виконання вправ, щоб спорт приносив користь, а не навпаки.

Початківцям я раджу спробувати тренування з петлями TRX - вам сподобається креативний підхід до тренувань, різноманітність вправ і безліч класів з TRX, які з кожним роком продовжують набирати популярність. Але якщо ви прихильник спортивного рельєфу, в класі з TRX вам затримуватися довго не варто: вільні ваги і тренажери - ось ваші друзі, які допоможуть рухатися в правильному напрямку.

Головна запорука ефективності тренувань - їх регулярність. Канікули, відрядження та інше - не привід, щоб пропускати фітнес-тренування, тому що повернутися до спортивної рутини завжди складніше. Намагайтеся не виходити з режиму і пам'ятайте, що для формування звички необхідно 21 день. Наприклад, коли мене чекають будь-які поїздки, я завжди заздалегідь знаходжу спортивний клуб, який мені було б зручно відвідувати. У разі якщо залу поблизу немає, в моїй валізі завжди є скакалка, килимок і гумки для фітнесу. Я не дозволяю собі здатися, а просто розстеляю килимок - і починаю займатися.

Як себе змусити? Просто не питати! Дістаньте килимок і починайте. Як піти в зал? Не питайте себе, просто надіньте кросівки і йдіть. Складіть свій тайм-менеджер і безкомпромісно впишіть туди тренування. Спочатку буде важко: я пам'ятаю, як весь час питала свого тренера, коли ж стане легше, коли я почну отримувати обіцяне задоволення від спорту. Через пару місяців, непомітно для себе, я почала тренуватися з великим задоволенням, і кожен раз після тренування тіло говорило мені «спасибі», а я була задоволена собою, як ніколи.

І, звичайно, одна з найважливіших складових успіху на шляху до красивого і здорового тіла - це правильне харчування.

Джерело: ELLE

Читайте також:
7 дієвих способів, як схуднути без дієт
Спорт в будь-якому віці: як правильно підібрати навантаження