Вчені: Фітнес захищає від інфаркту та інсульту людей із зайвою вагою

19 січ.
2018
Вчені: Фітнес захищає від інфаркту та інсульту людей із зайвою вагою

Вчені з Університету Копенгагена довели, що регулярні фізичні навантаження захищають людину від інфаркту, інсульту і раку. Спорт працює навіть в тому випадку, якщо людина має проблеми із зайвою вагою.

Наприклад, звичка щодня їздити на велосипеді або здійснювати тривалі піші прогулянки можуть стати прекрасним засобом захисту від захворювань. Це підтвердили результати дослідження, в якому взяли участь понад 10 тисяч добровольців. Випробування показали, що знижений рівень фізичних навантажень безпосередньо пов'язаний зі збільшенням ступеня запалень в організмі, а також з великим обсягом талії, причому це не має прямої залежності від індексу маси тіла. Науці відомо, що запальні процеси відіграють основну роль у безлічі важких захворюваннях, які найчастіше закінчуються смертю, включаючи рак і старечу деменцію.

Наявність підвищеного рівня жиру в області живота і талії корелює з ризиком серцевої недостатності і діабету другого типу. Дослідження дозволяє припустити, що масивні люди, яким ніяк не вдається скинути зайві кілограми, все-таки можуть знизити ризик захворювання важкими хворобами за рахунок щоденної фізичної активності, яка пригнічує розвиток патологічних процесів в організмі. Так, сьогодні ожиріння є проблемою великої кількості населення, тому отримані в ході дослідження дані актуальні майже для всіх.

Свої висновки датські вчені зробили базуючись на інформації про 1076 повнолітніх чоловіків і жінок. У всіх випробовуваних вимірювався обсяг талії, бралися аналізи крові для оцінки кількості субстанції під назвою C-реактивний протеїн. Зростання показників цього білка говорить про конкретний рівень розвитку запальних процесів. Автори дослідження також оцінювали загальний рівень фізичної підготовки кожної людини, беручи до уваги вік, ставлення до куріння, рівень освіти і індекс маси тіла.

Джерело: OANE.WS

Читайте також:
Чи легко бути худим?
Як зменшити талію і стегна за 2 тижні: нескладні методи