Як вибрати персонального тренера

24 січ.
2018
Як вибрати персонального тренера

Новорічні та різдвяні свята позаду, а весна вже близько. В результаті українці масово заполонюють тренажерні зали в гонитві за ідеальною фігурою, але як відомо для відмінного результату потрібно не тільки відвідувати зал, але і правильно розрахувати навантаження і виконувати вправи. Тут то нам і знадобляться ці прості правила по вибору персонального тренера.

За словами професійного фітнес-тренера Ірини Андрейченко, стать тренера зовсім не має значення, але, як правило, чоловікам комфортніше працюється з чоловіками, а жінкам з жінками. Пояснюється все досить просто: дівчатам простіше розповісти без сорому про свої проблемні зони або фізичний стан дівчатам, чоловіки краще підстрахують і зрозуміють чоловіків.

Як правило, люди знаходять тренерів через "сарафанне радіо" або вибирають з тих, що працюють в залі по близу. В будь-якому випадку ідеальним рішенням буде взяти пробне тренування, під час якого ви зможете оцінити роботу свого майбутнього наставника, а також дізнатися про нього трішечки більше інформації. Не соромтеся задавати питання - це дуже важливо.

Перше, на що варто звернути увагу - як вас зустрічає тренер, наскільки він здатний викликати прихильність до себе і зацікавити тренуваннями.

"Пам'ятайте, що тренер не повинен вас ганяти - ми ж не в школі. Головне його завдання встановити з вами відносини довіри, дізнатися про стан вашого здоров'я і наявні травми, для того, щоб вибрати оптимальну програму навантажень. Також ваш 'ідеальний' персональний тренер не повинен дивитися на вас з висока - це дуже важливий момент", - вважає Ірина Андрейченко.

Фітнес-тренер також підкреслює, що не варто соромитися задавати тренерам питання щодо їх освіти, участі в змагання і наявності різних регалій.

"Плюсом буде наявність у тренера спеціальної освіти і участь в спортивних змаганнях. Хоча останнє в даний момент не першочергове. Справа в тому, що підготовка до змагань обходиться професійним спортсменам в понад 100 тисяч гривень - далеко не всі згодні вкладати такі гроші. Тому досягнення будуть величезним плюсом, але не впадайте у відчай, якщо у тренера їх немає", - говорить Ірина.

Ще одиним не менш важливим моментом, на який варто звернути увагу - наскільки ваш майбутній тренер розбирається в спортивному і здоровому харчуванні. Він не повинен слідкуйте за тим, що ви з'їли і розписувати вам дієти, але безумовно зобов'язаний дати певні рекомендації. Адже, як відомо, запорука результату - не тільки виснажливі тренування, але і правильне харчування.

"Крім того, попросіть у тренера показати результати своєї роботи. Зараз практично у всіх є свої сторінки в соціальних мережах, різні блоги тощо - там тренера, як правило, і розміщують фото результатів своєї роботи - так би мовити як клієнти виглядали 'до' і 'після'", - говорить фітнес-тренер.

До речі, також варто пам'ятати, що ви платите гроші і хочете отримати результат, а тому дуже важливо, щоб під час персональних тренувань, ваш наставник постійно знаходився біля вас - стежив за правильністю виконання вправ, підказував, мотивував.

"З позиції тренера додам, що спочатку, перед тим як записатися в зал, необхідно поставити перед собою мету і саме з нею йти до тренера. Тоді ви точно будете знати якого результату хочете досягти і будете працювати на нього", - підсумовує професійний фітнес-тренер Ірина Андрейченко.

Для того, щоб знайти свого "ідеального" наставника, можливо доведеться перепробувати безліч залів і тренерів, але в кінці-кінців, вам вдасться знайти саме ту людину, яка зможе вас мотивувати і разом ви неодмінно досягнете результатів.

Джерело: Інформ-UA

Читайте також:
Як навчитися отримувати задоволення від фітнесу?
Зимовий фітнес: як зміцнити імунітет?