П'ять вагомих причин зайнятися спортом взимку

25 січ.
2018
П'ять вагомих причин зайнятися спортом взимку

З настанням холодів нерідко хочеться зайвий раз залишитися вдома і провести час за чашкою гарячого чаю під теплою ковдрою. Однак користі від такого заняття мало.

Дивно, але більшість простудних захворювань у зимовий період виникає не через надмірне перебування на холоді, а навпаки, від недостатності цього. Погано провітрені офісні приміщення, громадський транспорт, малорухливий спосіб життя - усе це руйнує імунітет, що викликає збій роботи організму вже при першому ж подиху холоду. Щоб не провести весь прекрасний зимовий сезон у ліжку, необхідно дивитися в очі морозу.

Ось, п'ять вагомих причин, щоб вийти на мороз і займатися спортом взимку:

1. Збільшується продуктивність. Холод сприяє розвитку аеробних структур в м'язах. З-за цього збільшується швидкість бігу і підвищується ефективність використання кисню.

2. Підвищується імунітет. Через переохолодження в організмі підвищується секреція кортизолу і знижується імунітет, що робить вас більш чутливими до інфекцій і вірусів. Однак до холоду можна звикнути і переносити його без негативних наслідків.

3. Збільшується витрата калорій і спалювання жиру. Холод збільшує кількість бурого жиру — особливого типу жирової тканини, яка витрачає калорії на обігрів тіла. Дослідження 2014 року встановив, що регулярний сон в холодній кімнаті (19 °С) протягом місяця збільшує обсяг бурих жирових клітин на 42%, а їх метаболічну активність - на 10%.

4. Фізична активність виганяє сезонну депресію. Чим менше за вікном сонця, тим важче радіти життю і зберігати жвавість, бадьорість і мотивацію. Холодні сірі дні провокують якщо не депресію, то вже у всякому разі нудьгу.

5. Ви звикнете займатися в будь-яких обставинах. Взимку всяке трапляється. То штормове попередження, то позначка термометра впала нижче низького, то завалило снігом автомобіль. Зимовий спорт дозволяє розвинути навик займатися в будь-якій ситуації.

Джерело: Знай.uа

Читайте також:
Зимовий фітнес: як зміцнити імунітет?
Харчування спортсмена взимку: що важливо додати в щоденний раціон