З чого почати заняття бодібілдингом

30 січ.
2018
З чого почати заняття бодібілдингом

Вирішили серйозно зайнятися собою і мати гарне мускулисте тіло? Тоді прочитай наші рекомендації перед тим, як приступити до занять.

1. Визначте мету своїх тренувань

Як правило, люди починають займатися бодібілдінгом з таких причин:

 • щоб поліпшити свої можливості в іншому виді спорту; 
 • щоб стати сильнішими і витривалішими в повсякденній роботі;
 • щоб зміцнити здоров'я;
 • щоб набрати або скинути вагу;
 • щоб розвинути красиве і привабливе тіло;
 • щоб виконати програму реабілітації після травми.

Залежно від поставленої мети виберіть для себе програму тренувань, порадившись з фахівцем (тренером).

2. Розуміння будови свого тіла

Розуміння будови свого тіла допоможе зберегти багато часу і позбавить від непотрібних розчарувань. Є 3 основних типи конституції тіла людини: ектоморф, мезоморф і ендоморф.

Ектоморфний тип: коротке тіло, довгі руки і ноги. Жирові відкладення незначні, вузька грудна клітка і плечі, м'язи зазвичай довгі і тонкі.

Мезоморфний тип: широкі груди, довгий тулуб, міцна м'язова структура, велика м'язова сила.

Ендоморфний тип: м'яка мускулатура, кругле обличчя, коротка шия, широкі стегна, значна кількість жирових відкладень.

Ектоморф, який тренується як ендоморф, ризикує заробити травми через перевантаження, і також - затримку в розвитку. Ендоморф, який вважає себе мезоморфом, зможе наростити м'язову масу, але у нього будуть постійні проблеми з наявністю зайвого жиру.

3. Проконсультуйтесь з лікарем про свій фізичний стан

Перед тим, як приступати до тренувань, дізнайся можливості свого організму. Потрібно переконатися в тому, що організм працює належним чином. Якщо, наприклад, тест показує, що є порушення в функціонуванні нирок, то споживання білка, який необхідного для росту м'язів, може бути небезпечним.

4. Виміряйте тіло

Перед початком тренувань потрібно зробити фотографії свого тіла і записати антропометричні дані (обхват грудей, шиї, біцепсів, стегон, талії, кисті, передпліччя), зріст і вагу. Таким чином, ви зможете відстежувати, який прогрес ви зробили.

Важливо пам'ятати, що в зростанні м'язів величезну роль грають генетичні задатки, які дістаються від батьків. Вони і будуть визначати, як тіло буде відгукуватися на тренування.

Хтось може досягти значного розвитку м'язів за 2-3 роки, а інші можуть багато років тренуватися і досягти куди менших результатів.

5. Виберіть тренажерний зал

Як тільки отримали висновок лікаря про стан здоров'я, слід шукати тренажерний зал. Можна, звичайно, займатися і вдома, але у багатьох просто-напросто не вистачає мотивації для занять вдома, та й відсутність товаришів, які можуть підстрахувати, теж не сприятиме ефективності заняттям.

Мінімально необхідний набір домашніх пристосувань для новачка: міцна лава для жиму штанги з кріпленнями для згинання / розгинання ніг і набір регульованих гантелей.

Якщо ви вирішили займатися в фітнес-клубі, тоді вибирай той, який знаходиться ближче інших. В цьому випадку не доведеться витрачати багато зусиль і часу на те, щоб дістатися до місця.

Для повноцінного тренування потрібно мати наступне спорядження:

 • штанга з повним набором дисків;
 • різні гантелі (легкі, середні, важкі);
 • горизонтальна і похила лавки;
 • стійки;
 • перекладина;
 • бруси;
 • стілець для жимів сидячи і т.д.

6. Ходіть на тренування з другом

Хороший друг по тренуваннях потрібен кожному. Немає великої різниці, початківець він чи професіонал. Це не просто людина, яка тренується з тобою, це - хороший друг, який допоможе і завжди підтримає.

З другом тренування проходять веселіше, і ви наповнюєте один одного енергією і бажанням тренуватися.

7. Музика в тренажерному залі підвищить ефективність тренувань

Коли тренування проходить в нудній формі, то ніякого задоволення від нього не буде. Музика підбадьорює при важких підходах і підтримує бажання здійснювати більший обсяг тренувань. Ритм ідеальної мелодії для супроводу фізичних навантажень середнього і високого ступеня інтенсивності, на думку фахівців, має становити 120-140 ударів в хвилину.

Джерело: Kontrakty.ua

Читайте також:
Міфи про тренування
Скільки калорій спалюють різні види фітнесу