Голодування покращує самопочуття і підвищує продуктивність праці

21 лют.
2018
Голодування покращує самопочуття і підвищує продуктивність праці

"Біохакери" із Сан-Франциско регулярно влаштовують голодування до 60 годин на тиждень. Вони впевнені, що це покращує самопочуття і підвищує продуктивність праці.

Голодування один або кілька днів на тиждень стає популярним способом схуднення та оздоровлення організму. Можливо, воно також може позитивно впливати на результати вашої праці.

Піст використовували з лікувальною метою з давніх-давен. Сьогодні експерти зі здорового способу життя радять регулярні голодування, як приміром, популярна дієта 5:2, яка передбачає значне обмеження калорій у певні дні.

Дослідження свідчать, що тимчасова відмова від їжі добре впливає на здоров'я людини, зокрема, поліпшує сон і настрій. Нещодавно науковці-аматори з Каліфорнії практичним шляхом відкрили ще одну перевагу регулярних постів.

Дослідники стверджують, що в ті дні, коли вони повністю утримуються від їжі, вони працюють набагато ефективніше. Вони відчувають себе дуже енергійними, мають гарний настрій і здатні краще зосереджуватися на роботі.

bdЦе – онлайн-спільнота біохакерів WeFast (буквально "Ми постимося"), члени якої переконані, що якщо розумно втручатись у біологію нашого тіла, ми можемо вести більш здорове і повноцінне життя.

Вони практикують різні види голодування і обмежують себе у їжі від 36 до 60 годин. Інші учасники спільноти голодують протягом 23 годин щодня. Вони дотримуються експериментального режиму харчування, при якому кінець голодування має збігатися зі сніданком в середині тижня.

Ідея проекту WeFast виникла у команди стартапу Nootrobox із Сан-Франциско. Компанія виробляє так звані "розумні ліки", або ноотропи – легальні біодобавки, призначені для поліпшення розумової діяльності.

Голодування є частиною культури компанії, і, хоча воно не є обов'язковим, всі 13 співробітників Nootrobox постять по вівторках.

Вранці щосереди вони зустрічаються з іншими членами спільноти WeFast, яка налічує понад 1200 учасників, і завершують піст сніданком. Ці ранкові зустрічі в кафе допомагають членам спільноти підтримувати одне одного, ділитись історіями і порадами щодо голодування.

"Найбільш переконливим аргументом для мене, як і для багатьох інших учасників групи, є вплив голодування на ефективність праці", – каже Джефф Ву, співзасновник і генеральний директор Nootrobox.

Можливо, вони мають рацію. Дослідження показують, що різні форми голодування можуть доволі потужно впливати на організм людини. Вони спричиняють зміни на клітинному рівні, які відбиваються на метаболічній системі, що в свою чергу визначає, як організм справляється зі стресом.

Хоча вплив голоду на ефективність праці не доведено науково, багато людей, які дотримуються посту, як-от спільнота WeFast, розповідають про відчуття легкості та енергійність, дуже схожі на ейфорію бігунів.

Лабораторні дослідження пояснюють ці відчуття біохімічними змінами в головному мозку. Професор неврології з Університету Джона Хопкінса Марк Метсон впевнений, що голодування покращує розумову діяльність.

Ми почуваємося краще, коли наш організм починає спалювати свої жири, а не використовувати вуглеводи з їжі як джерела енергії, вважає доктор Ерік Верден, науковий співробітник Інституту Гладстона в Сан-Франциско.

Цей процес називається кетоз (вуглеводне голодування кліток, внаслідок чого організм починає розщеплювати власні жири. – Ред.)

А як щодо мук голоду і дратівливості, яку вони спричиняють? Спочатку, дійсно, може бути нелегко, але згодом організм пристосовується.

"Ті, хто ніколи не постився раніше, спочатку відчувають легке запаморочення і дискомфорт", – пояснює доктор Верден.

"Однак, коли ви голодуєте знову, обмін речовин у вашому організмі починає змінюватись, і весь організм краще адаптується. Завдяки цьому, на нашу думку, і відбувається покращення самопочуття з кожним новим голодуванням. Так, після четвертого та п'ятого посту люди почуваються помітно краще, ніж після перших спроб".

Проте, голодування не є безпечним для всіх. Особливо це стосується вагітних жінок або матерів, які годують грудьми, хворих на діабет та людей з порушеннями обміну речовин.

Коли тіло відчуває стрес і його нормальне функціонування знаходиться під загрозою, обмеження харчування може погіршити ситуацію.

Отже, перш, ніж спробувати цей "біохак", обов'язково порадьтеся з лікарем.

Джерело: ВВС Україна

Читайте також: 

Музика знижує чутливість до болю на 50%

Перейти на здорове харчування допоможе смартфон