Чим небезпечний фітнес-клуб: інфекції з душевої і роздягальні

12 бер.
2018
Чим небезпечний фітнес-клуб: інфекції з душевої і роздягальні

У гонитві за красивим струнким тілом люди масово почали відвідувати спортзали. Це можна пояснити так: тільки одиниці можуть займатися спортом вдома самі по собі, інших дисциплінує атмосфера фітнес-клубу, приклад «побратимів», витрачені кошти. Але треба пам'ятати, що громадські душові та роздягальні приховують в собі не тільки змагальний дух, а й небезпеки у вигляді грибків і інших інфекційних захворювань. Що потрібно про це знати і як уберегти себе від напасті?

Чим можна заразитися

Вірус папіломи людини

Вважається, що це захворювання передається статевим шляхом, але не тільки. Вірус легко підхопити і в роздягальні спортзалу, особливо якщо ходити босоніж. Погана новина: це захворювання не вилікувати, можна тільки прибрати зовнішні його прояви - папіломи на ступнях, шиї, статевих органах.

Екзема

Страждали раніше шкірними захворюваннями? Заняття спортом можуть спровокувати їх появу або загострення. Як тільки виявили на тілі почервоніння, лущення, відчули свербіж - звертайтеся до лікаря, він підкаже, як в період лікування збалансувати фізичні навантаження.

Стрептокок

Бактерії стрептокока живуть на тренажерах, дверних ручках саун, причому висока температура для них не становить небезпеки. Поширюється захворювання як повітряно-краплинним, так і контактно-побутовим шляхом, проявляється легкої болем в горлі, яке може вилитися в пневмонію.

Кандида

Один з найпопулярніших і найбільш важко виліковується грибків живе в вогкості - душових, саунах, басейнах, роздягальнях. Може проявлятися на будь-якій частині тіла, приводити до грибка на ногах і нігтях. Один з найбільш неприємних наслідків придбання цього захворювання - воно викликає стригучий лишай. Лікувати грибок дуже довго, кілька місяців, до того ж неприємно - ліками і мазями.

Клебсієла

Найчастіше вражає сечовивідні шляхи і легені. В окремих випадках призводить до менінгіту та інфекцій крові. Передається як повітряно-крапельним шляхом, так і при контакті із зараженою людиною або речами, до яких він торкався: килимок, гантелі, рушник і т. д. Лікувати клебсієлу доведеться антибіотиками.

Золотистий стафілокок

Після відвідин спортзалу ви виявили у себе на тілі висип, роздратування або почервоніння? Обов'язково покажіться дерматолога. Тому що, якщо не лікувати стафілокок, це може викликати сепсис.

Як уберегтися

1. Перш за все запам'ятайте головне правило: ніколи не ходити босоніж ні в роздягальні, ні в душовій.

2. Користуйтеся тільки своїм рушником. Зручно, коли фітнес-клуб надає рушники своїм клієнтам, але ви ніколи не дізнаєтеся, хто ним користувався до вас і наскільки хорошу очистку він пройшов.

3. Якщо берете рушник на тренування, намагайтеся не вішати його на тренажери. Мокра від поту тканина ще швидше перенесе захворювання в ваш організм. Краще придбати собі спеціальний спортивний рушник, який легко відпирається від патогенних мікробів.

4. Після тренування мийте руки, найкраще - антибактеріальним милом. Весь спортивний інвентар служить переносником небезпечних бактерій.

5. Не чіпайте обличчя, рот, очі брудними руками. Це найбільш вразливі для мікробів частини тіла.

6. Носіть з собою антибактеріальні серветки.

7. Для води використовуйте особисту пляшку і нікому не дозволяйте пити з неї. На худий кінець, користуйтеся одноразовими стаканчиками.

8. Регулярно періть спортивну форму і провітрюйте кросівки.

9. Зміцнюйте імунітет. Комплекс вітамінів, загартовування і здорова їжа - і шкідливим бактеріям куди складніше буде зробити свою чорну справу.

10. Уважно стежте за станом шкірних покривів. При найменшій підозрі вирушайте до лікаря. Навіть якщо інфекція вже проникла в організм, буде набагато легше знищити її на ранній стадії, ніж лікувати важкі наслідки небезпечних захворювань.

Джерело: Woman`s Day

Читайте також: 

Які тренажери підходять для позбавлення від целюліту

Короткочасна відмова від спорту загрожує хронічними хворобами