Чи потрібно відмовлятися від цукру - поради лікарів

13 бер.
2018
Чи потрібно відмовлятися від цукру - поради лікарів

Для зміцнення здоров'я зовсім не обов'язково відмовлятися від цукру. Експерти в області нутріціоністики розповіли про те, що потрібно зробити замість цього.

Всі ми добре знайомі з твердженням про те, що цукор збільшує ризик різного роду хвороб, а також призводить до набирання ваги. Однак повністю виключати все солодке зі свого раціону не дуже розумно, так як це може принести більше проблем, ніж користі.

Повна відмова від цукру навряд чи зміцнить здоров'я, скоріше цього можна домогтися при виключенні з раціону продуктів, що пройшли через інтенсивну переробку, більшого включення в дієту овочів, приготування їжі в домашніх умовах і обмеження надлишкової кількості цукру в продуктах харчування і напоях. Дієта ж зовсім без цукру не надто правильна для організму, до того ж вона не спирається не на якусь серйозну наукову основу. Крім того, подібне харчування негативно позначається на психіці і нерідко породжує різного роду страхи і комплекси перед їжею.

Прихильники подібного роду дієт рекомендують людям взагалі виключати з раціону здорові продукти і цілі групи продуктів на зразок фруктів і молочних виробів, при цьому не наводячи жодного доказу користі самої дієти. У довгостроковій перспективі подібна стратегія може стати причиною дефіциту поживних речовин.3e849dafc9f083e5d37fa31df74a1c8f

Цілісні фрукти є відмінним джерелом волокон, найважливіших вітамінів і мінералів, а також антиоксидантів. Дві порції фруктів в день знижують ризик розвитку деяких видів пухлин, діабету другого типу і хвороб серця. Що ж стосується молока, йогурту і сиру, то цукор в молочних продуктах являє собою натуральну лактозу, яку не потрібно боятися. При його нестачі в раціоні збільшується ризик остеопорозу.

Сміливо налягайте на рослинну їжу, цільнозернові і боби, зробіть фрукти вашим другом, а не ворогом. Не треба відмовлятися від шоколаду, просто не поглинає його кілограмами, а перетворите в справжнє задоволення, яким можна себе побалувати лише час від часу. Під час прийому їжі не дивіться телевізор і не читайте газет і книг, адже в цьому випадку ви ризикуєте з'їсти зайве. Не варто боятися ніяких продуктів харчування, включаючи і цукор, пам'ятайте про важливість поміркованості в усьому.

 

Джерело: LadyHealth

 

Читайте також:

Схуднути швидко - це реально. П'ять напоїв, які допоможуть зігнати вагу

Заняття спортом на порожній шлунок допомагають худнути