Міфи і факти про спорт і фітнес: топ-10 найпоширеніших помилок

01 квіт.
2018
Міфи і факти про спорт і фітнес: топ-10 найпоширеніших помилок

І проблеми тут не тільки в тому, що багато не знають, які групи м'язів тренуються при різних вправах, а й в тому, що люди в принципі не дуже добре уявляють, як фітнес взагалі впливає на організм.

Так що Joinfo.ua зараз розповість вам про 10 найпоширеніших помилках з цього приводу.

 

Чим більше тим краще!

Це не зовсім так. Так, тренування повинні бути інтенсивними, проте м'язи повинні мати час на відновлення. Кількох годин сну для цього явно недостатньо. Так що занадто часто навантажувати себе - просто шкідливо для організму. І вже точно не корисно для росту м'язової маси.

 

2 тижні відпочинку - втрата м'язової маси

За фактом, досить одного тижня, щоб з таким трудом напрацьовані результати почали потихеньку відкочуватися назад. Так що ні, тривалі перерви краще ні в якому разі не влаштовувати.

 

Спортивні напої - оптимальне рішення436

З одного боку, так. Але тільки ті, в яких враховують ще й втрату мінеральних речовин з потом. Ось тільки дуже багато такі напої - підсолоджена вода. Можливо з вітамінами, для більшої користі. Так що краще вибирати або реально збалансовану рідину, або протеїновий коктейль.

 

Силові тренування - тільки для чоловіків

Нічого подібного. Просто прекрасним дамам буде трохи складніше - все ж за ріст м'язової маси в результаті таких тренувань відповідає тестостерон, а у них його, як ви прекрасно знаєте, не так багато.

 

Спорт допомагає скинути вагу

Ні. Це допомагає набрати хорошу форму і оптимізувати метаболізм, а от зайві кілограми - результат неправильної дієти. І саме над нею треба працювати в першу чергу. Тільки комплексний підхід може призвести до реально ефективних результатів.

 

Присідання корисні для преса

В першу чергу вони корисні для м'язів спини і сідниць, а ось для преса краще віджимання і планка. Просто тому, що ідеальний прес неможливий без комплексного впливу на всю мускулатуру.

 

Розтяжка допомагає відновлюватися

Розтяжка допомагає виключно підвищити гнучкість сухожиль, а не повернути м'язам форму після тривалої бездіяльності. Та й після тренування це не особливо допомагає для відпочинку м'язів.

 

sucesso profissional fuja do estresse e tenha uma vida com mais qualidade

Вправи допомагають проти жиру

Хіба що побічно, та й то, не дуже. Все ж кількість калорій, що спалюється під час тренувань, незрівнянно менше того, що потрібно для активації ліполізу. Але так, систематичні вправи рано чи пізно, але і до жиру доберуться. Однак краще зосередитися на правильній дієті - так куди простіше дефіцит калорій створити.

 

Кращий час для тренування - ранок

Нічого подібного. Підходить абсолютно будь-який час, але один нюанс - він повинний бути однаковим. Якщо ви звикли влаштовуватися собі навантаження о 8 годині вечора після роботи, то і в неділю, коли начебто нічого не відволікає і не заважає, все одно краще перенести тренування на 8 годин.

 

Досить 1 разу на тиждень

На жаль немає. Як мінімум - 3, а ще краще - кожен день, хоча б потроху. Все ж м'язи потребують регулярної, а не епізодичної навантаженні. Так що раз в тиждень - це занадто мало. Однак врахуйте, що за тренування вважаються навіть звичайні прогулянки на свіжому повітрі.

Джерело: Joinfo.ua

 

Читайте також:

Який вид спорту підходить вашому віку
Фітнес за типом темпераменту: як правильно вибрати фітнес-тренування