Фітнес: «за» і «проти»

12 квіт.
2018
Фітнес: «за» і «проти»

Літо не за горами, а для багатьох потрапити на пляж і не ховатися сором'язливо в тіні можна тільки по одній дорозі - через фітнес-клуб.

Ви можливо не повірите, але головне завдання фітнесу - зробити ваше життя радісним, надати вам сил і життєвої енергії. Тому якщо ви вже на друге тренування йдете як на каторгу, то вважайте що ви пізнали не ту сторону фітнесу.

 

 

 

Основа фітнесу - здоровий спосіб життя. І «вигнати» всі зимові надмірності - це не мета фітнесу. Це ви себе самі обманюєте. Для початку ви повинні (радісно) дізнатися, що існують лише п'ять (всього-то) груп фітнес-вправ:

Перші: силові програми - це будь які за складністю вправи на зміцнення м'язів вашого дорогоцінного тулуба.

Другі: кардіо-програми -для поліпшення серцевої діяльності. Це біг, ходьба, аеробіка, їзда на велосипеді, танці і так далі.

Треті: розвиток гнучкості -вправи на розтягнення м'язів (потягування вранці в ліжку - не береться до уваги).

Четверті: вправи на розвиток координації рухів.

П'яті: розвиток вибухових і швидкісних якостей - сюди входять пліометричні вправи та ігри з м'ячем.

Найчастіше в програмі потрібно поєднувати не одну групу вправ, тому слід довіритися фахівцеві в підборі вправ тільки для вас.

Отже, поговоримо про користь від фітнесу:

  • Знижує ризик захворювань. Правильні фізичні вправи збільшують силу серця. Але головне, що позитивний ефект для серцево-судинної системи може бути досягнутий за умови довгострокових та регулярних занять.
  • Сприяє зміцненню кісток, суглобів, зв'язок. Постійні фізичні навантаження (саме в фітнес-залі) призводять до підвищення щільності кісткової тканини.
  • Звичайно ж, забезпечення оптимальної ваги. Чи не виглядати скелетом в трусах - а саме здоровою в міру вгодованою людиною. Об'єднавши фізичні тренувань з правильною дієтою (тільки в такому поєднанні) можна знизити «ваші жири». Спалювання калорій відбувається під час вправ, а також в 24-годинний період після заняття.
  • Покращує ваш сон. Якщо ви впали на подушку від втоми і тут же заснули - це неправильний ефект. Вся справа в фізіології - під час тренування ваше тіло сильно розігрівається, а після тренування, температура тіла падає (повертається в норму), що і призводить до корисного сну.
  • Підвищення рівня енергії і зняття стресу. Як то кажуть - без коментарів

У фітнесу є і негативні сторони (як і у будь-якої речі в цьому світі ...).

  • Фітнес підходить далеко не всім. І тут вже слово за лікарем. Людям з діагнозом «особлива форма діабету», і ряд серцево-судинних захворювань не дозволяють бігати підтюпцем. Захворювання суглобів, (наприклад, артрит), передбачають тренування тільки під наглядом лікарів. Діагнози «епілепсія», «пневмонія», «пороки серця» і шкірні захворювання - протипоказання для плавання. Ну і грубо кажучи далі ви алгоритм розумієте - з хворою спиною краще не займатися аеробікою і шейпінгом. Швидкий біг і присідання протипоказані при варикозі. Якщо у вас є сумніви або дискомфорт під час вправ (лінь - не діагноз), то отримаєте консультацію у лікаря.
  • Якщо вам потрібен швидкий результат - фізкультура, і фітнес не для Вас. Фітнес - це спосіб життя. І його позитивні сторони виявляються тільки через деякий (досить великий) час. Тому, щоб привести себе в порядок до літа, треба було починати займатися десь в листопаді минулого року.
  • Не варто забувати про травми. Особливо якщо ви знехтували порадами вище і спробували відразу без розминки убити всіх в фітнес-залі і відразу спробували сісти на шпагат або зробити жим лежачи в 120 кг.
  • Ще одна небезпека фітнесу - непомірні тренування теж несуть шкоду здоров'ю. Пам'ятайте - «Що занадто, то не здраво».


Як бачите, порахувавши пункти «за» і «проти», позитивних сторін у фітнесу більше, ніж негативних. Головне пам'ятати - що фітнес повинен приносити радість і задоволення, а не втому і роздратування. І тоді негативних сторін у ваших занять просто не буде.

Успіхів!

Джерело: insports.men

Читайте також:
Як навчитися отримувати задоволення від фітнесу?
Фітнес і стрес: чому потрібно тренуватися, навіть якщо у вас немає сили