Як правильно пити воду, щоб худнути і залишатися здоровим

13 квіт.
2018
Як правильно пити воду, щоб худнути і залишатися здоровим

Ніщо не втамовує спрагу так, як звичайнісінька вода. Звичайно, гарячий зелений чай або мінеральні напої справляються з цим завданням не гірше, але до універсальності води їм далеко.

Ми п'ємо її вранці, вдень і ввечері з перших днів життя, не замислюючись про те, наскільки це доречно. Навіть без запаху і смаку вода володіє великим значенням, ніж всі інші напої – це рідина в чистому вигляді. 

Як пити воду

Користь і шкода води вивчаються фахівцями різних сфер у всьому світі, і ось до якого висновку вони прийшли: воду потрібно пити далеко не завжди.

 

 1. Під час прийому їжі

Вічне питання: чи можна запивати їжу? Особливо це стосується солоних, жирних, гарячих і сухих страв, які посилюють спрагу. Виявляється, пити воду під час прийомів їжі не рекомендується. Попиваючи воду, ви знижуєте вироблення слини, в якій містяться ферменти. Таким чином, процес засвоєння їжі сповільнюється, що призводить до її залеживанием в шлунку і подальшого виділення токсинів.

Окремо варто згадати запивання гострої їжі водою, яке тільки погіршує ситуацію. Відчуття пекучесті в роті можливо завдяки молекулі капсаїцину, яка є неполярной і усувається тільки іншими неполярними речовинами. Ось чому запивати гостре потрібно молоком.

 2. Перед сном

В список хитрощів для схуднення входить також рада про те, щоб випити склянку води перед сном. Нібито це рятує від голоду, але насправді ефект не такий гарний. Можливо, це і врятує вас від пари сотень зайвих калорій в день, але на ранок будуть помітні набряки під очима.

Як це відбувається?

Вночі нирки практично не фільтрують воду, і вона залишається в організмі, приводячи до набряків. До того ж, то кількість, яке встигне засвоїти ваш організм, змусить прокидатися посеред ночі. Все це не сприяє здоровому сну.

А пити воду для схуднення звичайно, корисно, але тільки в межах норми.

3. Після випитих пари літрів води

Здається, що воду можна пити постійно, але це далеко не так. Вона вимиває натрій та інші солі з організму, а це призводить до серйозних проблем зі здоров'ям: зміна консистенції крові і навіть підвищення ризику серцевого нападу. 

4. Під час тренування

Погодьтеся, побачити спортсмена без пляшечки води – дивно. А тим часом досвідчені тренери знають, що спраги під час тренування з'являється через підвищення температури тіла, і тоді потрібно тільки промочувати ротову порожнину, але не пити вміст пляшки.

Вживання води під час тренування виснажує елекролітів, а це призводить до слабкості, нудоти і головного болю.

5. З шланга

Про шкоду води з крана знають всі, але як обходитися на дачі?

Навіть якщо це джерельна вода, якщо вона ллється зі шланга, потрібно знати, які речовини містяться в ньому самому: органотін, сурма, фталати. Вони руйнують ендокринну систему, нирки, печінку і навіть впливають на мозок.

Хтось допускає ці помилки регулярно, а для кого-то чути про щось подібне в новинку. Кожен вирішує сам, скільки потрібно пити води адже це індивідуально.

Головне знати, що буде, якщо вживати більше води, ніж необхідно. Зазвичай це призводить до гіпонатріємії, симптоми якої не сподобаються нікому: запаморочення, депресія і висока ймовірність інсульту.

Джерело: NPVUA.COM

Читайте також:
Less is more: чому недоїдання може послужити причиною зайвої ваги?
Про воду: коли, скільки і яку воду можна пити