Чому розтяжка повинна бути обов'язковою складовою будь-якого тренування

23 трав.
2018
Чому розтяжка повинна бути обов'язковою складовою будь-якого тренування

Всі фітнес-заняття закінчуються розтяжкою - від пілатеса до TRX. Навіщо всі ці нахили і шпагати, якщо за цей час можна зробити ще один підхід? Розбираємося разом.

Насправді, розтяжка так само важлива, як і розминка і саме тренування . А якщо ти займаєшся досить інтенсивно - навіть важливіше.

« Багато хто не розуміє всієї важливості регулярної розтяжки. Але її потрібно виконувати щодня », - говорить Девід Нолан, фізіотерапевт Гарвардського філії госпіталю в Массачусетсі.

85376 0

Це розуміння приходить до нас. Але тільки з регулярними силовими тренуваннями. Коли після чергового ти намагаєшся дістати долоньками до підлоги і ... буквально не можеш! Але ж це під силу майже кожному, правда?

Ви можете заперечити, що від природи люди можуть бути більш-менш гнучкими. І матимете рацію. Але гнучкість - не щось надприродне. Її можна в собі розвинути. А якщо ти займаєшся в залі, качаеш прес, попу, щось там ще, це робити обов'язково. Чому? Тому як від природи еластичні м'язи, коли ви їх інтенсивно тренуєте, стають твердіше і, так би мовити, забиваються. Чим більше ви їх «прокачуєте», тим важче потім розтягнути. І це - головна причина, чому розтяжку, як і присідання-випади , потрібно робити регулярно. намагаєшся дістати долоньками до підлоги і ... буквально не можеш! Але ж це під силу майже кожному, правда?

Ось ще п'ять причин, чому розтяжка це must

Розтяжка - це «спортивна» сторона йоги, як і остання, створює позитивний ефект не тільки на фізичне, а й на моральне здоров'я. Вона заспокоює, допомагає боротися зі стресом і напругою. Адже майже неможливо думати про якісь земні проблеми, коли зв'язки буквально ниють в нахилі вперед з широко розставленими ногами.

Розтяжка допомагає розслабити м'язи після тренування і уникнути крепатури, коли все тіло страшенно ломить.

«Після вправ ваші м'язи можуть здаватися ущільненими. Якщо ви тренуєтеся з вагою, їх довжина скорочується, і це змушує вас відчувати себе некомфортно. Тому відразу після тренування м'язи потрібно розтягнути, щоб зменшити напругу в них», - каже Ніколь Паласіо, сертифікований персональний тренер.

Розтяжка покращує загальне самопочуття і піднімає рівень здоров'я.

А саме: покращує кров'яний тиск , вчить правильно дихати, заспокоює серцевий ритм. А ще навчає cуперздібності - залишатися спокійною і розслабленою навіть в найскладніших позах.

Розтяжка вчить керувати своїм тілом. І робити найскладніші вправи без страху щось вивихнути, розтягнути і т.п. Знаєш, як коли намагаєшся зробити випад і у тебе хрумтять коліна. Так ось, з розтяжкою такого не буде.

Розтяжка - це красиво і елегантно. Добре позаймавшись, ти зможеш нарешті замінити однотипні селфі прикольними фото в шпагаті або ефектними нахилами.

Джерело: ХочУ

Читайте також: 

Британський фітнес-тренер розповів про те, який колір найбільше мотивує до тренувань

Як фізична активність впливає на рівень стресу?