Чому силові тренування необхідні всім?

28 черв.
2018
Чому силові тренування необхідні всім?

Займатися фітнесом, бути фізично активним - безумовно, важливо і правильно. Напевно більшість людей прекрасно це розуміє. Але, в той же час, багато хто ставить в основу кардіотренування, ефективні для досягнення і підтримання бажаного ваги - забуваючи про силовітренування. Чи правильно це?

Ні в якому разі. Насправді, силові тренування корисні абсолютно всім, і навіть більше того - необхідні. Вам складно в це повірити? Ви вважаєте, що бігу або велосипеда цілком достатньо? Що ж: спробуємо вас переконати, детально розкривши питання нижче. Чому ж кожен повинен включити в свій тренувальний цикл силові вправи?

Додаткове спалювання калорій

Під навантаженням наш організм витрачає запаси «палива», а в фазі відновлення повинен взяти звідкись «будівельний матеріал». Це настільки ж вірно для вправи на силовому тренажері, як і для заняття на велоергометрі.

Силові вправи також спалюють калорії, допомагаючи схуднути: чим більше фізичної роботи ви виконаєте, тим більше енергії витратите. У деяких випадках, робота з обтяженням в тренажерах - навіть більш ефективний спосіб позбавлення від зайвих калорій, ніж бігова доріжка.

Підтримка оптимальної ваги

Надто інтенсивно худнути - теж погано, це загрожує безліччю серйозних проблем зі здоров'ям. На щастя, це зовсім необов'язково! Зрештою, основна мета тих, хто скидає вагу - не кілограми, а зовнішній вигляд. М'язи важать набагато більше жиру, тому, при однаковій масі тіла, м'язиста людина буде виглядати незрівнянно стрункішою.

Таким чином, правильна програма схуднення обов'язково повинна включати в себе силові вправи: потрібно не просто позбутися від жиру, але і замінити його міцними м'язами. Це знизить ризик виникнення різних захворювань на тлі різких змін в тілі, і прекрасно позначиться на естетичну сторону питання.

Розвиток серцево-судинної системи

Здавалося б, «кардіотренування» тому так і називаються, що саме вони активно розвивають вашу серцево-судинну систему. Однак, під час тренінгу з обтяженнями, серцю і судинам теж доводиться неабияк потрудитися: необхідно доставляти в працюючі на межі можливостей м'язи велику кількість крові. А значить, ви отримуєте додатковий ефект кардіотренування! Це загальний принцип в спорті: різні види тренінгу не виключають, а доповнюють один одного.

Цільове навантаження на проблемні зони

Як відомо, абсолютно неможливо схуднути в якійсь конкретній частини тіла: жир завжди спалюється рівномірно. Точно так же, не вийде якоюсь особливою технікою бігу переправити основне навантаження на іншу групу м'язів, щоб опрацювати саме її. А ось при силових тренуваннях такий цілеспрямований розвиток якраз можливий: вибирайте вправу з іншим розподілом роботи між м'язами, або зовсім ізольовану, яка задіє одну конкретну.

Силові тренування - єдиний ефективний спосіб виправлення «штрихів», яких вам не вистачає для бездоганного зовнішнього вигляду, і повної функціональної збалансованості.

Поліпшення сну

Сучасні медичні дослідження показують: ті, хто практикує силовий тренінг, значно менше страждають від різних порушень сну. Вони засинають швидше, їх сон менш тривожний, і більш ефективний, ніж ті що нехтують силовими тренажерами.

Не потрібно бути вченим, щоб здогадатися про причинно-наслідковий зв'язок: щоб добре відпочити, потрібно як слід втомитися.

Зниження ризику травм10 myths about female fitness 11

Сильне тіло куди менш схильне до травм. Коли м'язи, суглоби і сухожилля звикли до серйозних навантажень, наданих обтяженням, ймовірність випадково пошкодити їх кардинально знижується. Це, в свою чергу, дозволить зробити кардиотренування більш інтенсивними: якщо ви активно присідаєте зі штангою - біг по твердій поверхні мало буде коштувати вам проблем з колінами. Втім, це не означає, що ви можете дозволити собі безтурботність!

Зміцнення опорно-рухового апарату

Цей пункт можна було б об'єднати з попереднім, але все ж, акцентуємо увагу окремо: крім зниження ризику травм, силові тренування позбавлять вас і від багатьох захворювань опорно-рухового апарату. Не випадково вони так часто входять в реабілітаційні програми, які призначаються лікарями. Як відомо - попередити краще, ніж лікувати!

Гальмування процесів старіння

В це може бути важко повірити, але західними вченими доведено: силовий тренінг досить ефективно гальмує процеси старіння. Причому, це стосується не тільки самих м'язів, суглобів, зв'язок і кісток: заняття силовими вправами перешкоджають і віковим зниженням рівня метаболізму. Так що вони актуальні в будь-якому віці!

Поліпшення настрою

Ніяк не можна залишити без уваги і цей фактор. Силові навантаження стимулюють активну вироблення ендорфінів - «гормонів радості», що поліпшують ваш настрій нейромедіаторів. Ендорфіни виробляються при будь-якій фізичній активності - саме тому ми завжди пригнічені, довгий час залишаючись без руху. Але саме силовий тренінг особливо сильно впливає на їх кількість в організмі, так що робота з обтяженнями - запорука здоров'я не тільки тіла, а й духу!

Спробуйте!

Сподіваємося, що всі викладені вище аргументи були досить переконливі. Якщо ви відвідуєте фітнес-клуб, то ніщо не завадить вам урізноманітнити свій тренінг силовими вправами, починаючи з наступного заняття.

А ті, хто вважає за краще тренування поза залою, можуть задуматися про придбання мультистанції: це кращий спосіб практикувати силові вправи вдома. Ці витрати обов'язково окупляться: дуже скоро ви переконаєтеся, що отримуєте куди більше користі від тренувань, доповнивши біг або катання на велосипеді роботою на силовому тренажері.

Джерело: LifeFitness

Читайте також:
5 важливих моментів, через які не ростуть м’язи
Спортивні поради для ледачих