Бігати в навушниках небезпечно: які є ризики

01 серп.
2018
Бігати в навушниках небезпечно: які є ризики

Бігати під улюблену музику - це симбіоз процесу корисного і душевного. Але чи завжди ця пара позитивно відображається на здоров'ї і житті?

Про те, чому бігати під музику може бути шкідливо, пише "Clutch".

Музика здатна блокувати внутрішні імпульси під час бігу

В навушниках виникає зниження сприйняття рівня складності пробіжки. Під улюблену музику ти біжиш немов на крилах, забуваючи про дихання і перестрибуючи через перешкоди, не думаючи про травми. Музика може бути блоком для внутрішніх імпульсів, в результаті якого ти недооцінюєш рівень прикладених зусиль. Ти можеш не помітити, як швидкість твого руху збільшиться і підвищиться ймовірність того, що сил на подолання звичних кілометрів у тебе не вистачить.

Музика заглушає зовнішні звуки

Не чути власні кроки, коли у вухах грає улюблена мелодія, - це півбіди. Але от не знати, що відбувається навколо, так як зовнішній шум не доходить до слуху через музику - вже проблема. Бігаєш в місті в навушниках - можеш не помітити машину, яка тебе обганяє. У парку і в лісі є небезпека ненароком зустріти собаку або іншу тварину.

На багатьох офіційних змаганнях з бігу учасникам забороняють користуватися навушниками на дистанції.

Є ймовірність, що ти полюбиш музику, а не біг

І найвагоміша причина, чому біг в навушниках може нашкодити тобі - це любов до музики, але не до заняття. Від бігу потрібно отримувати задоволення. Під час пробіжки бути в філософському настрої, шукати відповіді на питання. Біг важливо відчувати кожною клітинкою, він може лікувати, мотивувати, давати настанови. Музика в навушниках під час бігу - відволікаючий фактор.

Джерело: Обозреватель

Читайте також: 

Коли корисніше кататися на велосипеді - вчені

Less is more: чому недоїдання може послужити причиною зайвої ваги?