Гра на публіку: як вам можуть нашкодити фітнес-тренери з Instagram

Гра на публіку: як вам можуть нашкодити фітнес-тренери з Instagram

04 лист.
2018
Гра на публіку: як вам можуть нашкодити фітнес-тренери з Instagram

Культ ідеального тіла, «здобутого» в результаті виснажливих фітнес-тренувань і голодування, отримав друге дихання в Instagram. У цій соцмережі з’явилося безліч фітнес-гуру, що публікують фото своїх досягнень і продають усім бажаючим секрети власного успіху. Однак не всі їхні поради можуть бути всім однаково корисні. EtCetera з’ясовував, чому варто побоюватися інста-експертів.

ТІЛО ЯК РЕКЛАМА. Відкривши подібний профіль, натрапляєш на нескінченні фото накачаних тіл у спортзалах, мотивуючі пости, рекомендації зі здорового харчування і новітніх дієт. В описі профілю – «фітнес-тренер» або «консультант-нутриціолог». Підписникам намагаються втовкмачити «прості істини» і «легкість» перетворення свого тіла в ідеал.

ЩО ПРОДАЮТЬ? Мрія непогано продається: практично в кожному місті можна знайти доставку «здорової» їжі або кафе, орієнтовані на фанатів ЗСЖ. Відвідувачам таких закладів важливо не просто їсти, а й публікувати звіти про це в Instagram.

Крім того, фітнес-тренери з соцмережі продають власні відеокурси і відкривають фітнес-зали, навіть не маючи належної підготовки. І їхні послуги користуються попитом.

НЕБЕЗПЕКА таїться в рекомендаціях з харчування і навантажень, якими щедро діляться такі фахівці. Наприклад, коли людині нав’язують думку, що для повноцінного і активного життя достатньо тисячі калорій в день. Або рекомендують «сушку» – практично сухе голодування протягом 72 годин для досягнення рельєфності м’язів.

Результат – знижене лібідо, проблеми з гормонами, порушення сну, захворювання шлунково-кишкового тракту.

НЕ БІЖИ! Виявляється, непомірні навантаження в залі можуть завести вас у лікарню. Неконтрольовані кардіотренування можуть призвести до проблем із серцем і судинами, а також до ожиріння. Причина – у великій кількості адреналіну, який різко надходить у кров.

Витратити ту ж саму кількість калорій можна за допомогою годинної прогулянки швидким кроком містом або парком.

В ПАРІ. Часто фітнес-тренери з Instagram «просувають» свої ідеї разом з мобільними додатками і платними підписувачами. Однак все це розраховано на середньостатистичну людину з відмінним здоров’ям. Комп’ютерна програма може не враховувати, наприклад, ваші генетичні особливості. А те, що комусь приносить користь, іншому може завдати шкоди.

САМ СОБІ ТРЕНЕР. Прищепити собі звичку пробігати щодня 3 км або проходити пішки 10 км складніше, ніж тричі на тиждень напружуватися в тренажерному залі для ефектних фото. Але здорова мотивація не потребує того, щоб про неї знав навколишній світ. Хочете результатів – почніть працювати над собою, а не піклуватися про селфі для профілю в Instagram.