Зростання вартості оренди приміщень для фітнес-клубів складає близько 3%

Зростання вартості оренди приміщень для фітнес-клубів складає близько 3%

06 лист.
2018
Зростання вартості оренди приміщень для фітнес-клубів складає близько 3%

Зростання вартості оренди приміщень для фітнес-клубів в 2017 - 2018 році було пов'язане з ростом попиту на оренду комерційних приміщень в цілому в Києві з боку орендодавців з різних сфер бізнесу. Підвищення орендних ставок проходило на тлі низького рівня введення в експлуатацію нових приміщень. Також корекція ставок відбувалася поетапно, через інфляцію.

У той же час, пропозицій на ринку оренди приміщень, придатних для фітнесу, в Києві цілком достатньо, оскільки в основному виставляються площі близько 1000 м2, які поки ще не настільки популярні у орендарів. Про це в ексклюзивному коментарі виданню «Рупор» заявив незалежний експерт ринку фітнес-послуг Сергій Черепинець.

Як виявилося на практиці, часто орендодавці намагаються заманити своїх потенційних клієнтів наданням більш вигідних умов для старту, а потім, через деякий час, підвищують ставку.

«Вижити в таких умовах може тільки дуже успішний фітнес-клуб з унікальною торговою пропозицією. В основному сюди відносяться так звані моно-студії, які пропонують строго обмежена спектр послуг та у яких власна цільова аудиторія », уточнив Сергій Черепинець.

Таким чином, вартість абонемента фітнес-клубу безпосередньо залежить від орендної ставки на приміщення. Власник бізнесу компенсує витрати підвищенням вартості абонемента, і невисокою зарплатою персоналу, щоб не зменшувати величину свого і так невеликого прибутку.

«Процес поглинання великими гравцями більш дрібних, а також масове закриття маленьких клубів триває. Уже зараз в Україні кожен третій фітнес-клуб відноситься до однієї з мереж. Також кожен третій не витримує конкуренції і закривається, що призводить до припливу нових клієнтів для великих мереж. При цьому ціна на вартість послуг в цих мережах не особливо змінюється в бік зменшення. В основному ростуть витрати на відділи продажів і рекламу, що дозволяємо підтримувати більш-менш стабільний приплив клієнтів », зазначив експерт ринку.

У той же час, на сьогодні, найбільшим попитом у орендарів користуються приміщення від 1000 кв.м. Це пов'язано з тим, що на меншій площі дуже складно отримати прибуток, якщо приміщення в оренду.

«Будувати приміщення спеціально для фітнес-клубу, зараз не є більш вигідним, ніж зняти його вже готовим у забудовника або нового власника. Таких приміщень досить на ринку, які простоюють, але забудовники не поспішають їх здавати за заниженою орендою. Купити ж його може собі тільки проект преміального сегмента на довгострокову перспективу, а таких гравців дуже мало », заявив Сергій Черепинець.

Експерт також звернув увагу, що в 2019 році можна прогнозувати подальше подорожчання оренди приміщень, призначених для сфери фітнес-послуг. Це буде пов'язано з ростом попиту з боку бізнесу і інфляційними процесами в країні. Прибуток при цьому самих фітнес-клубів зменшиться.

Читайте також:

Абонемент за $ 24 тисячі: як виглядає найдорожчий фітнес-клуб?

Фітнес-cектор Латинської Америки генерує $6 млрд. щорічно