IDC: Світовий ринок розумних годин і фітнес-браслетів виріс на 22%

IDC: Світовий ринок розумних годин і фітнес-браслетів виріс на 22%

07 груд.
2018
IDC: Світовий ринок розумних годин і фітнес-браслетів виріс на 22%

Дослідницька компанія IDC опублікувала статистику продажів розумних носимих пристроїв за третій квартал 2018 року. Виробникам розумних годинників, фітнес-браслетів і інших аксесуарів вдалося поставити на ринок 32 млн пристроїв, що на 21,7% більше, ніж за той же період 2017 роки (26,3 млн).

До зростання сегменту привів вихід кількох нових моделей від Fitbit, Garmin і Huawei, а також зростаючий попит на пристрої подібного роду в Азіатському регіоні, де було продано більше половини всіх поставлених на ринку в третьому кварталі пристроїв (зростання на 21,4% по відношенню до того ж періоду минулого року). А ось другий за місткістю ринок США залишився практично на тих же позиціях (-0,4%), так як в цьому регіоні зростає кількість досвідчених покупців, які вже володіють розумними пристроями і не поспішають оновлюватися на оновлені моделі. При цьому в Азії найбільшою популярністю відзначаються недорогі фітнес-браслети з базовою функціональністю, тоді як в США віддають перевагу більш дорогим і просунутим моделям розумних годин.

SmartWear Q3 2018

Перше місце в рейтингу утримує Xiaomi, яка показала практично дворазове зростання поставок - з 3,6 млн в 2017 році до 6,9 млн у поточному році (+90,9 %) і зайнявши п'яту частину всього сегмента (21,5%). Показати подібні результати виробнику допоміг свіжий Mi Band 3, який в Китаї отримав також NFC-версію з можливістю безконтактної оплати. Зазвичай на Китай припадає понад 80% поставок розумних пристроїв Xiaomi, проте в останньому кварталі компанія поставила в рідний регіон тільки 61% продукції, відправивши інший обсяг в зростаючі регіони на зразок Індії, Європи, Африки та Близького Сходу.

Apple вийшла на друге місце рейтингу, обігнавши Fitbit, завдяки виходу нового покоління розумних годин Apple Watch Series 4, а також зниженню цін на попереднє покоління Apple Watch Series 3. В результаті, продажі компанії склали 4,2 млн пристроїв, що на 54% вище торішнього кварталу з показником 2,7 млн. Цікаво, що на нову модель Series 4 довелося всього 20% продажів, тоді як попереднє покоління отримало більше половини всіх продажів.

Компанія Fitbit стала єдиним представником першої п'ятірки, який демонстрував негативну динаміку (-3,1%). Втім, цей результат варто визнати позитивним, так як виробникові вдалося зупинити падіння продажів, яке фіксувалося протягом декількох останніх кварталів. Аналітики передрікають компанії повернення другу позицію завдяки зростаючій популярності останніх моделей Versa, Ace і Charge 3.

Samsung практично наздогнав Huawei (1,8 млн проти 1,9 млн), хоча в третьому кварталі минулого року між суперниками був майже двократний розрив (0,9 млн проти 1,6 млн). Всі інші виробники сумарно поставили на світові ринки 13,7 млн ​​пристроїв (частка 43,0%), що трохи менше, ніж роком раніше - 13,8 млн пристроїв (частка 52,7%).

SmartWear Q3 2018

Дані за другий квартал можна почитати за наступним посиланням.

Джерело: ITCua

Читайте також: 

Що треба знати при виборі фітнес-браслета

Серйозний промах Xiaomi Mi Band 3: трекер "нащупав" пульс у паперу