Спека! Всі до басейну! Що потрібно знати перед відвідуванням?

Спека! Всі до басейну! Що потрібно знати перед відвідуванням?

24 черв.
2019
Спека! Всі до басейну! Що потрібно знати перед відвідуванням?

Найголовніше, що слід пам'ятати та про що варто завжди піклуватися - це ваше здоров'я. Саме тому, перед тим, як ви вирішили піти в басейн загального користування, потрібно відвідати лікаря.

Так ви зможете переконатися в тому, що плавання вам не протипоказане, а також отримати довідку про відсутність у вас хвороб, що можуть передатися іншим відвідувачам басейну.

Після цього можна вирушати на його пошуки. Головне - пам'ятайте, що в басейні у вас обов'язково повинні вимагати довідку про стан здоров'я. Якщо ж довідку не просили - краще пошукати іншу базу відпочинку. Адже це означає, що її не вимагали і в інших відвідувачів, а хтось з них цілком міг бути носієм серйозного інфекційного захворювання.

   На що варто звертати увагу при виборі басейну загального користування?   

Перш за все на місце розташування комплексу. Найкращий варіант - коли шлях від басейну до будинку не займає багато часу. Знайшовши підходящий варіант, варто уточнити декілька важливих моментів:

 • Спосіб очищення води (хлорування, іонізація, очищення за допомогою ультрафіолету). Хлор вважається найдорожчим засобом очищення води в басейні, проте є значно ефективнішим, ніж інші засоби очищення, саме тому він є таким популярним у відповідних закладах відпочинку. Однак у деяких людей виявляється індивідуальна непереносимість цієї речовини. Якщо ви вибрали басейн, в якому воду очищають за допомогою хлору, вам варто переконатися, що у вас немає на неї алергії.
 • Наявність душових кабінок. У закладах, де добре слідкують за басейном, зазвичай, ведеться контроль за тим, щоб люди не плавали там, попередньо не відвідавши душову кабіну. Також нею потрібно користуватися і після плавання, щоб змити з себе хлоровану воду.
 • Чи додаються в воду спеціальні реагенти для виявлення сечі? Речовина, яка забарвлює воду в синій колір при потраплянні в неї сечі, і справді існує. Навряд чи вам захочеться плавати в відходах чужої життєдіяльності. Тому кращим варіантом стане комплекс відпочинку, де в басейни додають ці реагенти.
 • Наявність у операторів басейну сертифікатів та відповідної підготовки. Заплативши гроші за відпочинок, ви маєте повне право впевнитися у своїй безпеці. Дізнатися чи за басейном, де ви перебуваєте, правильно доглядають, яку хімію використовують і чи є вона сертифікованою.
 • Наявність в комплексі медпункту. Ви ніколи не можете бути впевнені, що відпочинок пройде як заплановано та без пригод. Тому просто про всяк випадок краще, щоб він був.
 • Графік роботи тренера.Якщо ви не вмієте плавати, але хочете навчитися, краще у такому випадку попросити допомоги у досвідченого спеціаліста. А так як тренери працюють у певні години,варто уточнити графік.

Отже, ви вибрали підходящий комплекс, отримали медичну довідку і готові до відпочинку, проте варто згадати і про правила, яких ви повинні дотримуватися, відпочиваючи в басейні загального користування.

Про обов'язковість наявності медичної довідки ми вже розповіли. Іншим, здається банальним, проте чи не найважливішим правилом, є дотримання особистої гігієни. Також варто ознайомитися із списком необхідних у басейні речей.

   Що ж потрібно взяти з собою?   

 • Змінне взуття. Обов'язково з не слизькою підошвою. Це можуть бути сланці, гумові капці та інше взуття, що не боїться води.
 • Рушник, шампунь і бальзам для волосся. Шампуні і мило часто надаються відвідувачам басейну, проте буде краще, якщо ви візьмете з собою перевірені засоби.
 • Шапочка для купання. Вона необхідна для того, щоб волосся не намочилось поки ви перебуваєте у воді. Вода з додаванням різних хімічних засобів може негативно позначитися на здоров'ї та красі вашого волосся.
 • Гель для інтимної гігієни. Його слід використовувати до і після відвідування басейну. Ці гелі потрібні для того, щоб захистити вас від бактерій.
 • Зволожуючий крем. Не секрет, що хлорована вода сушить шкіру. Проте не рекомендується використовувати креми перед зануренням в басейн, так як вони можуть залишати жирні плями на поверхні води. Буде краще, якщо вже після відвідування басейну ви змиєте з себе хлоровану воду в душовій кабіні, а тоді нанесете крем.

От і всі головні рекомендації! Тепер ви попереджені і повністю готові до відвідування басейнів загального користування :)

Джерело: mukachevo.net