Ігор Брандін: Навчання фітнес-персоналу

12 черв.
2018
Ігор Брандін: Навчання фітнес-персоналу

Як Ви оцінюєте рівень підготовки фітнес-персоналу в Україні? Які є глобальні проблеми у цій сфері?

На мою думку, рiвень тренерського складу має великий потенціал до зростання.

Які школи, на вашу думку, є лідерами на ринку та чому? 

Я не бачу шкіл, які можна вважати лідерами ринку. Ми не користуємося послугами шкіл, а самі робимо вхідне тестування для тренерів, яким дозволяємо працювати в нашій мережі.

Яка відмінність у процесах навчання та сертифікації в Україні та світі?

Я не можу відповісти на це запитання, оскільки досконало не вивчав його. Але в Україні сертифікації персоналу як такої немає. Є вища освіта (фітнес-інструктор, викладач фізкультури), а все інше (різні курси) – це неофіційно.

Державна сертифікація фітнес-персоналу: бути чи не бути їй в українських реаліях? Які плюси та мінуси реалізації?

Ми працюємо на ринку. Якщо буде державна сертифікація, ми будемо працювати в рамках державної сертифікації, тобто ми працюємо в рамках нашого законодавчого поля, а також ми намагаємося максимально стимулювати наш персонал для підвищення рівня знань і контролювати цей рівень знань у міру наших можливостей. Якщо держава буде виставляти свої вимоги – в нас не залишається нічого іншого, як тільки їх виконувати. Зараз, приймаючи на роботу нових фітнес-тренерів, ми проводимо теоретичні іспити, які вказують на те, що людина розбирається в теорії і методиці тренувального процесу. Якою буде державна сертифікація? Це може бути подібно до американської моделі – людина здає онлайн-тест та на підставі результатів цього тесту отримує право вести тренувальну діяльність. Але це не держава робить, а акредитовані школи. Питання: як отримати цю акредитацію? Якщо у нас введуть таку акредитацію, то необхідно розуміти або як відкрити таку школу, або ж підписати договір зі школою, яка зможе видавати такі сертифікати і готувати для нас кадри.

У будь-якому випадку, це більше стосується тренерів. Якщо введуть обов’язкову сертифікацію, то це означає, що персоналу необхідно буде отримати сертифікат, щоб працювати в фітнес-клубі. Це не означає, що фітнес-клуб буде сертифікувати персонал. Ми будемо допускати до роботи тренерів тільки при наявності такого документа. Це як водійські права.

Як стати тренером у Вашій мережі?

Будь-яка людина, яка хоче влаштуватися до нас на роботу, повинна здати тести, які спеціально для нас розробляли фахівці з Інституту фізкультури. В залежності від результатів тестів і, відповідно, кваліфікації тренера, ми рекомендуємо певну офіційну ціну за персональне тренування з цим тренером, тобто клієнт може ознайомитися з нашою оцінкою цього тренера в кореляції від офіційно оголошеної вартості персонального тренування. Фітнес-тренер, якщо його не влаштовує наша оцінка, а значить, і вартість заняття, може підучитись чи повторити раніше вивчене і перездати тести. На жаль, багато тренерів задовольняються здачею мінімальних вимог, які тренери обов’язково повинні здати, щоб працювати в нашому клубі, а потім самі домовляються з клієнтами про ціну тренування, яка влаштовує обидві сторони. Ми ж зі свого боку пропагуємо тестування і розвиток фітнес-тренерів.

Якщо людина приходить до нас влаштовуватися тренером з будь-яким сертифікатом будь-якої школи, навіть з вищою освітою, вона все одно мусить здати наші тести, аби ми могли зрозуміти поточний рівень знань потенційного тренера мережі, адже навіть наявність дипло- ма не гарантує високого рівня знань і вмінь – тренер міг давно вже все забути.

Яким Ви бачите майбутнє сфери навчання фітнес-персоналу?

Я вважаю, що тема навчання буде розвиватися, оскільки розвивається сам ринок фітнесу. Із розвитком ринку буде тиск з боку клієнтів, які хотітимуть більш якісних та освічених тренерів. Вимоги до тренерів будуть рости і з боку клієнтів, і з боку роботодавців, у випадку, якщо якісні тренери не виїдуть закордон працювати (уже зараз існує попит на трудову міграцію, і багато тренерів їдуть закордон, там підвищують кваліфікацію і добре заробляють).

Також все залежить від внутрішньої конкуренції між тренерами. Якщо тренерів буде багато і клієнти будуть мати великі вимоги, то фітнес-тренери будуть зобов’язані підвищувати свою кваліфікацію, щоб комфортно працювати. Але якщо буде спостерігатися дефіцит тренерів і клієнтів всім вистачатиме, то нічого не зміниться, досить буде мінімального рівня, щоб його допустили до проведення тренування.

Тобто для того, щоб в Україні працювали професійні фітнес-тренери потрібно створити необхідні умови для розвитку фітнес-персоналу, а також певний контроль за якістю послуг як з боку фітнес-клубів, так і збоку споживачів послуг – клієнтів. Адже попит формує пропозицію.

 

ІГОР БРАНДІН

Директор з розвитку мережі фітнес-клубів АтлетіКо