Ігор Обуховський: У США не можна працювати тренером без проходження сертифікації

28 січ.
2019
Ігор Обуховський: У США не можна працювати тренером без проходження сертифікації

Як Ви вважаєте чи потрібен в Україні єдиний фітнес-стандарт і чому?

Безумовно такий єдиний стандарт повинен бути, тим більше, що у США є подібні сертифікації тренерів і там не можна працювати тренером без відповідного сертифіката. Якщо раптом виявиться, що якийсь тренер працює без відповідного сертифіката – у нього будуть великі проблеми. У США сертифікація досить складна і передбачає серйозний іспит із фізіології, анатомії, теорії викладання і т.д. Я дивився їхні екзаменаційні питання і думаю, що людина, яка здала такий іспит точно не зашкодить своєму клієнту. Я порівнював ці запитання із тим, що є у нас у вищих навчальних закладах чи на курсах, що видають якісь сертифікати і це абсолютно інший рівень, так би мовити «небо і земля».

Закордоном тренер повинен підтверджувати сертифікацію раз у декілька років. І така ж система обов’язково повинна бути в Україні, з огляду на те, скільки у нас людей стають фітнес-інструкторами просто подивившись відео в інтернеті чи пройшовши якісь сумнівні курси, а потім йдуть в поле «лікувати людей». Компетентних тренерів в Україні звісно теж немало, але ще більше некомпетентних тренерів, які не проходячи курсів і не підготувавшись, починають працювати. Коли розумієш, що такі люди не мають розуміння базових понять, то стає страшно, від того, як сильно вони можуть зашкодити клієнтам. Звісно в Україні є клуби, які самі займаються підготовкою професіоналів і розуміють важливість такої підготовки, приділяють багато уваги професіоналізму своїх тренерів, проводячи постійні тренінги. Однак, це можуть собі дозволити тільки великі мережі, а решта тренерів змушені самостійно оплачувати курси для того, щоб отримати якусь додаткову освіту і постійно підвищувати свій рівень.

Мені здається, що єдиним стандартом має займатися держава, але не використовуючи той досвід, який був після Радянського Союзу і досі залишився у деяких фізкультурних навчальних закладах. Це мають бути повністю нові сучасні підходи. Якщо цим буде займатися держава, то люди відчуватимуть більше відповідальності і будуть розуміти, що це потрібно обов’язково пройти.

Ігор ОБУХОВСЬКИЙ: Фітнес-тренер, автор проектів ЖирКілер і Форми в Нормі, вища освіта (НУФВСУ). Досвід роботи в галузі - більше 15 років