Сергій Конюшок: Клієнт має стандарти і вимоги, під які підлаштовуються власники бізнесу

28 січ.
2019
Сергій Конюшок: Клієнт має стандарти і вимоги, під які підлаштовуються власники бізнесу

Чи потрібно в Україні впроваджувати єдиний стандарт у сфері фітнесу?

Я думаю, що єдиний стандарт у сфері фітнесу нереально втілити, оскільки йдеться про приватний бізнес. У кожного власника своє бачення і щодо розвитку, і щодо стандартів. Зазвичай клієнт має стандарти і вимоги, під які підлаштовуються власники бізнесу і сам бізнес. Я не бачу сенсу штучно запроваджувати такі стандарти. Таке впровадження буде більш номінальне, аніж реальне, це я вам кажу, як власник бізнесу у сфері фітнес-індустрії. Якщо б до мене хтось прийшов і сказав, що потрібно робити «так і так», то у мене запитання: чому, адже мої клієнти цього не вимагають? Це буде нещиро впроваджувати, адже йдеться про вільний ринок і тому найоптимальніший стандарт має прийти природньо і під нього автоматично усі підлаштуються, а спускати його згори чи впроваджувати централізованими зусиллями не буде ані дієво, ані життєздатно. На папері всі можуть погодитися, але це не буде реально впроваджуватися. Я думаю, що єдині стандарти можуть бути не більше, ніж рекомендацією, на яку власники можуть зважати або ні. Це їхнє право, а намагатися усіх підлаштувати марно.

Здебільшого тренери сьогодні опираються на внутрішні вимоги і стандарти якості тих клубів, в яких вони працюють. Сьогодні на ринку така ситуація, що попит на фітнес-тренерів і кількість вакансій перевищують наявну кількість хороших спеціалістів. Тому якість середньостатистичного тренера бажає залишатися кращою. Не поодинокі випадки, коли більш-менш атлетичної статури клієнт через кілька місяців починає працювати тренером без якоїсь фахової освіти і навіть без проходження якихось спеціальних курсів. Людина, яка виглядає непогано і має бажання працювати може отримати роботу у фітнес-клубі. Тому говорити про якусь атестацію можна, але думаю що це поки не на часі і ніхто цього дотримуватись не буде. Врешті клієнт сам голосує своїм гаманцем. Якщо тренер гарний, дає результат і подобається клієнту – то його всі рекомендують і у цього тренера повно клієнтів. Якщо тренер не відповідає стандартам якості клієнта, тобто йому не подобається, то він довго в цій індустрії не затримається.

Очевидно, фізична активність пов’язана з певним ризиком для здоров’я, але ті травми та ушкодження, що людина може потенційно отримати в процесі тренувань, не є важкими. Переважно йдеться про розтягнення, вивихи, у крайньому випадку про переломи кісток, однак це не є небезпечні для життя ушкодження і стаються вони вкрай рідко. Такі травми здебільшого виникають не через провину тренера, а через недбалість самого клієнта. Тому бажано, щоб працювали фахові люди, але на цьому етапі розвитку фітнес-індустрії всі рухи у напрямку єдиних стандартів марні. Єдині стандарти або не будуть виконувати, або вони заважатимуть розвитку галузі. Коли у клієнтів буде запит на якісних фахівців, коли ринок насититься і люди будуть запитувати про фахову освіту тренера, тоді самі тренери і клуби будуть зацікавлені ставати членами організацій, які будуть надавати консультаційні послуги і сертифікати.

Сергій КОНЮШОК: Президент федерації стронгмену України, співвласник мережі фітнес-клубів «Олімп» (Львів).