Богдан Серединський: Єдиний стандарт у сфері фітнесу мусить бути

28 січ.
2019
Богдан Серединський: Єдиний стандарт у сфері фітнесу мусить бути

Чи потрібен єдиний стандарт у сфері фітнесу в Україні?

З одного боку, коли ми говоримо про діяльність тренера, то не можна все підв’язати під один стандарт. Кожен тренер – індивідуальна особистість, що має власні методи і методики, які застосовує.

З іншого боку, єдиний стандарт у сфері фітнесу мусить бути, тому що не відомо звідки саме тренер взяв методики по яких працює і те, як вони будуть впливати на здоров’я людей. Тренери теж можуть помилятися, а їхні методики, навіть відпрацьовані на власному досвіді, можуть підходити не всім клієнтам.

Крім того, тренери переважно знають як тренувати клієнта, які навантаження давати, але вони не працюють зі свідомістю людей, щоб вони не просто прийшли в зал, а там затримались і полюбили фітнес.

Я не знаю, як саме потрібно організувати запровадження єдиного стандарту, але знаю, що має бути один бренд, який буде проводити атестацію усіх тренерів. Це повинен бути абсолютний бренд, якість роботи якого ніхто не піддаватиме сумніву. Цим не можуть займатися окремі фітнес-мережі, навіть великі.

Будь-який стандарт – це в першу чергу відповідальність. Сьогодні тренер – це по суті консультант. Він не несе жодної відповідальності ані за результат тренувань, ані за стан здоров’я людини. Якщо тренер зашкодить здоров’ю клієнта – то жодної правової відповідальності не понесе. А таку відповідальність потрібно передбачати. Наприклад, тренер від реабілітолога не багато чим відрізняється, вони виконують схожі функції, однак, реабілітолог при неправильних діях несе відповідальність, а тренер – ні.

Самі тренери до запровадження єдиного стандарту ще не готові. Більшість з них, почувши про це, мабуть, злякаються. Тому єдиний стандарт у сфері фітнесу повинен впроваджуватися за підтримки великих фітнес-мереж, що мають бути зацікавлені у тому, щоб на ринку з’явилося якомога більше професіоналів.

Богдан СЕРЕДИНСЬКИЙ: тренер Cофія Sport