Вікіпедія оголосила всеукраїнський конкурс для велосимпатиків

25 серп.
2017
Вікіпедія оголосила всеукраїнський конкурс для велосимпатиків

Українська Вікіпедія розпочала «Веломісяць» – конкурс статей на велосипедну тематику. Таку подію в Україні організовують вперше, щоб популяризувати екологічний транспорт і наповнити україномовний веб-сектор якісними матеріалами про велосипеди і велорух. Організатори – ГО «Вікімедіа Україна» та Львівська асоціація велосипедистів – запрошують до участі в конкурсі всіх охочих, а переможцям обіцяють корисні велопризи.
«Веломісяць» триватиме до 22 вересня і запрошує долучитися всіх небайдужих веб-користувачів, які вболівають за популяризацію велоруху в Україні. Кожен, хто впродовж місяця напише чи доповнить хоча б одну вікі-статтю про велосипеди, велокультуру, велоспорт в Україні та у світі, може стати учасником конкурсу. Статті оцінюватимуть за кількісними та якісними показниками, які окреслені на офіційній сторінці конкурсу у Вікіпедії: http://velo.wikipedia.org.ua

Організатори проаналізували пошукові запити користувачів та підготували список з понад 80-ти статей до створення та більш ніж 20-ти статей для редагування. З-поміж тем до написання – типи, виробники, моделі велосипедів, веломеханіка, спорядження, велоперегони, спортсмени, велотреки, велокультура, велорух.

«В українській Вікіпедії приблизно 700 статей на велотематику. У порівнянні з англійською, це приблизно у 30 разів менше! Ми б хотіли надихнути велосипедистів ставати редакторами Вікіпедії – енциклопедії, яку може редагувати кожен. Поширюючи вільні знання про велокультуру, велорух та й просто велосипеди, ми сприяємо появі більшої кількості велосипедистів в нашій країні», – каже Максим Ціж, представник ГО «Вікімедіа Україна», організатор конкурсу.

Три учасники, які наберуть найбільше балів, отримають цінні призи. Заохочувальні призи також передбачені для наступних восьми місць у заліку. Загалом, всі учасники отримають сувеніри з логотипом Вікіпедії.
Нагородження учасників відбудеться під час Європейського тижня мобільності – свята раціонального розвитку транспорту, який щороку святкують у понад 5 тисячах міст Європи, щоб показати, що використання приватних автомобілів потрібно зменшувати, а використання громадського транспорту і велосипедів – збільшувати.

«Якісне інформування про велорух – один із ключів розвитку велосипедної інфраструктури в Україні. Вікіпедія – це відкритий ресурс, якому довіряють, тому ми підтримуємо ідею акумулювати тут якнайбільше україномовних матеріалів про велосипеди», – додав Орест Олеськів, координатор Львівської асоціації велосипедистів.

Джерело: Львівська газета

Читайте також: 

У Великобританії хочуть заохочувати ЗСЖ знижками та іншими заходами

Фітнес в стилі мегаполісу: у Китаї відкриваються спортзали у вигляді міні-кабін