Nike обіцяє $ 1 млн. спортсмену, який подолає людські можливості

23 лют.
2018
Nike обіцяє $ 1 млн. спортсмену, який подолає людські можливості

В кінці XX століття світовий рекорд в забігу на 42 км 195 м належав Белайні Денсамо, який в 1988 році пробіг марафон за 2:06:50. Пізніше американський фізик Майкл Джойнер обчислив, що гіпотетичний спортсмен, який під час марафону буде витрачати енергію виключно на біг, здатний подолати дистанцію за 1:57:58. І кращі легкоатлети світу спробували наблизитися до цієї позначки і довести, що людські можливості безмежні.

Breaking2

11750065 1519110891 650 627f047473 1519212030Найкоротший час, за який спортсмен коли-небудь пробігав марафон, дорівнює 2:02:57. Цей рекорд належить Деннісу Кіметто.

У 2014 році група ентузіастів вирішила побити цей рекорд і почала збирати гроші на проект, що отримав назву Breaking2. А вже через рік вони знайшли спонсора в особі компанії Nike, яка пообіцяла $ 1 млн легкоатлету, який би пробіг марафон за 1:59:59. При цьому за сам факт участі в експерименті атлети здобули по $ 750 тис.

Багато спортсменів і тренери вважали, що це неможливо. Але все в Breaking2 були налаштовані рішуче.

У проекті запросили взяти участь трьох іменитих легкоатлетів - це Еліуд Кіпчоґе, Зерсенай Тадесе і Леліса Десис. Кожен з них мав свою мету, але всіх їх об'єднувало бажання довести, що людські можливості неймовірніше, ніж ми звикли думати.

Щоб подолати 2-годинний рубіж, спортсменам потрібно було бігти кожні 1,5 км на 7 секунд (або на 4%) швидше, ніж це зафіксовано в останньому світовому рекорді. І це дуже швидко.

«Прискорюючі» кросівки

Компанія Nike вирішила розробити кросівки, які прискорили б бігунів.

Спочатку вчені намагалися полегшити взуття, так як кожні 100 г у вазі кросівок збільшували енерговитрати легкоатлета на 1%. Але ідея обернулася провалом. Нова форма кросівок виявилася незручною і навіть небезпечною. За словами спортсменів, бігти в них по-старому було б неможливо.

Тоді фахівці взяли новий курс і спробували зробити акцент не на легке взуття, а на взуття з правильною вагою. Вони домоглися ефекту, при якому стопа бігуна в кросівках нахилялася вперед. Це створювало відчуття бігу вниз з гори, що мало полегшити процес.

fgВ теорії атлет, який одягнув би ці кросівки, міг би бігти на 4% швидше. Три спортсмена приступили до тренувань.

На марафоні в Лондоні все три бігуни взяли золото, срібло і бронзу, але вони не змогли прискоритися на 4%. Їх швидкість збільшилася лише на 3-3,4%, а цього було недостатньо. На Олімпійських іграх в 2016 році легкоатлети також взяли всі призові місця, але так і не подолали 2-годинний рубіж. Кращий результат показав Еліуд Кіпчоґе, який пробіг дистанцію за 2:03:05.

6 травня 2017 року Еліуд Кіпчоґе, Зерсенай Тадесе і Леліс Десис вийшли на трасу в Італії, щоб спробувати пробігти марафон за 1:59:59. До того моменту вони тренувалися вже 2 роки.

Перед спортсменами всю дорогу їхав електромобіль з табло, на якому показувалося час забігу. Швидкість автомобіля була рівно такою, з якою їм потрібно було бігти, щоб вчасно фінішувати.

Але в результаті жодному з учасників не вдалося подолати 2-годинний рубіж. Еліуд Кіпчоґе фінішував першим - він пробіг марафон за 2:00:25 і побив існуючий рекорд, але все одно не вирвався за кордон 2 годин.

Але в Breaking2 все ще думають, що подолати 2-годинну кордон можливо. Для цього Кіпчоге тренується в Кенії, в спеціальному приміщенні лабораторії в лісах Каптагата.

Як думаєте, чи вдасться спортсменам пробігти марафон на 26 секунд швидше Еліуда Кіпчоґе? 

Джерело:AdMe

Читайте також:

У США шахрай виграв 48-годинний марафон, ховаючись у туалеті

Новий фітнес-флешмоб: скандинави бігають по брудних місцях та збирають сміття