Вчені довели, що спорт покращує навички водіння

26 лют.
2018
Вчені довели, що спорт покращує навички водіння

Дослідження, опубліковане в журналі Plos One, пояснює залежність навичок водіння від віку, статі, занять спортом, відеоігор. Автори Ненсі Уейн з UCLA, професор фізіології в Медичній школі Девіда Геффена, а також Грегорі Міллер, викладач в Westwood Driving School, вивчили дані про 100 водіїв-новачків (у яких було менше п'яти годин досвіду водіння до їх першого уроку). Вік випробуваних в середньому становив 18 років, а група була поділена по підрозділи.

Студенти були змушені їздити по вулицях Лос-Анджелеса, а інструктори оцінювали їх навички за шкалою від одного до чотирьох.

Виходячи з результатів, автори змогли зробити висновок про те, що у випадку чоловіків-водіїв, чим молодша людина, тим кращі її навички за кермом. Підлітки набрали на 36% вищий бал за тест, ніж хлопці у віці 20 років. Результати були схожі, коли мова заходила про молодих водіїв-жінок, але відмінності були менш значними.

Спорт також відіграв велику роль в поліпшенні навичок водіння учасників. Як чоловіки, так і жінки, які займалися певним видом спорту, змогли заробити вищі бали на іспиті з водіння. У той час як чоловіки, які займаються спортом, отримували середній бал 2,66, у тих, хто не займався легкою атлетикою, був середній бал 1,94.

Це працювало і у випадку з жінками, які займалися спортом (середній бал - 2,43), і тими, хто цього не робив (1,60).

З огляду на ці результати, Уейн і Міллер запропонували Департаменту автомобільних транспортних засобів в Каліфорнії і іншим департаментам розглянути можливість розширення обов'язкового навчання для всіх водіїв-новачків.

Джерело: Medical Daily

Читайте також:

Музика знижує чутливість до болю на 50%

Як підібрати фітнес за групою крові