У Мінмолодьспорту відбувся круглий стіл щодо розвитку національних видів спорту в Україні

05 бер.
2018
У Мінмолодьспорту відбувся круглий стіл щодо розвитку національних видів спорту в Україні

2 березня у Мінмолодьспорту відбувся круглий стіл щодо розвитку національних видів спорту в Україні.

У заході, що проходив під головуванням заступника Міністра молоді та спорту Ярослава Войтовича, взяли участь заступник Міністра освіти і науки Роман Греба, керівник патронатної служби міністерства культури України Дмитро Зеленецький, народний депутат України Микола Величкович, а також представники громадських організацій, що опікуються розвитком національних видів спорту.

Ярослав Войтович, розпочинаючи зустріч, подякував представникам федерацій за їх участь у розробці змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" щодо визнання національних видів спорту.

“Народи які втрачають свою автентичність деградують! У минулому році з вашої ініціативи і за допомогою Мінмолодьспорту ми провели зміни в профільному Законі. Цим документом на законодавчому рівні визначено поняття національних видів спорту та особливості діяльності тих спортивних федерацій, що сприяють розвитку національних видів спорту”, -зауважив заступник Міністра.

“Не потрібно для їх розвитку створювати якісь хибні умови, потрібно створювати можливості, щоб показати своїм співвітчизникам, і міжнародній спільноті, що ми маємо славетну історію, бойові та спортивні традиції”.

У свою чергу директор департаменту фізичної культури та неолімпійських видів спорту Матвій Бідний звернув увагу присутніх на розвиток національних видів спорту на міжнародній арені та місце української національної фізичної культури в контексті світового суспільства.

Учасники круглого столу обговорили критерії відбору щодо визнання національним виду спорту та вплив національних видів спорту на формування самоіндентичності. Адже національний вид спорту сприяє патріотичному вихованню підростаючого покоління. Він містить в собі не лише набір фізичних активностей та нормативів, а й формується з культурних та бойових традицій українського народу.

Було домовлено про створення погодженого плану заходів із розвитку та збереження національно культурної спадщини фізичного виховання та спортивних традицій. Органи державної влади надаватимуть всебічне сприяння цим надважливим, з точки зору національно-патріотичного виховання та поширення рухової активності громадян, ініціативам.

Джерело: Міністерство молоді та спорту України

Читайте також: 

У Києві на Оболоні з'явиться комунальна спортивна школа

Київ починає роботу над концепцією розвитку велотранспорту