Відмова від тренувань виявилася небезпечною

26 бер.
2018
Відмова від тренувань виявилася небезпечною

Вчені довели, що регулярні заняття спортом різко залишати не можна. Інакше це негативно відбивається на стані здоров'я.

Як з'ясували в результаті досліджень австралійські вчені, різка пауза в тренуваннях може негативно відбитися, в першу чергу, на психіці, передає The Independent. А зокрема, це призводить до стрімкого розвитку депресивних розладів.


В дослідження брали участь 152 людини (50 жінок та 102 чоловіки), кожен з яких раніше тренувався від 30 хвилин тричі на тиждень протягом не менше трьох місяців. І навіть при такому нетривалому досвіді у кожного учасника після різкої паузи відзначалися порушення психічного стану.

  

"Депресивні симптоми почали проявлятися вже через три дні. А ще через півтора року симптоми істотно поглибились", - зазначив професор Бернхард Бауне, старший соціолог дослідження.

Поки вчені не можуть назвати механізм, який достовірно пояснив зв'язок між припиненням тренувань та психічним станом.

Відповідно до однієї з теорій, адекватна активність важлива для фізичного та психічного здоров'я, оскільки впливає на правильний метаболізм і гормональний фон, а також на активність нервових кліток. І нехватка навантажень провокує збої, які, в першу чергу, відбиваються на психіці, що може привести до тяжкої депресії.

 Джерело: Мед Обозреватель

Читайте також:

Вчені довели, що спорт покращує навички водіння
Вчені назвали найбільш схильне до ожиріння покоління