Здорові тренди в Харкові: спортзали і правильне харчування

16 квіт.
2018
Здорові тренди в Харкові: спортзали і правильне харчування

За останній рік жителі Харкова стали ретельніше стежити за здоров'ям і краще відгукуються про якість медичної допомоги. Принаймні такі дані отримали під час дослідження "Індекс здоров'я. Україна", яке проводили в травні-червні 2017 року. 

Згідно з даними дослідження, жителі регіону стали краще стежити за своєю фізичною формою. Так, в 2016-му тільки 38% опитаних заявили, що не страждають від зайвої ваги, в минулому році вже 52% могли похвалитися наявністю талії. Харків'яни стали і більш грамотними: якщо в 2016-му 54% респондентів могли назвати хоча б два симптоми інсульту, то в 2017 році 58% відповіли на це питання. Також харків'яни позитивно оцінюють і якість медичних послуг.

Як кажуть експерти, позитивні зміни пов'язані як з внутрішніми процесами в медичній сфері, так і із загальною модою на здоровий спосіб життя. "Є ряд соціальних факторів: відкриття різних фітнес-центрів, спортзалів, активна реклама здорового способу життя дуже впливають на ці показники. Що стосується якості медобслуговування, можливо, в зв'язку з прийдешньою медреформою деякі лікарі стали замислюватися про якість своїх послуг, стали більш уважними і ввічливими", - пояснює депутат Харківської облради, виконавчий директор Українсько-німецької медичної асоціації Вікторія Мілютіна.

Самі ж харків'яни підтверджують, що останнім часом стали більш вимогливо ставитися до зовнішнього вигляду і внутрішніх відчуттів. "Два роки тому абсолютно випадково потрапила на посаду адміністратора фітнес-центру. Так я і втягнулася в ЗСЖ", - розповідає харків'янка Карина Никоненко.

Крім цього, молоді люди намагаються правильно харчуватися і активно діляться досвідом в соцмережах. "Уже майже два роки веду здоровий спосіб життя. Підштовхнула на цей шлях невелика зайва вага. Стала ділитися порадами в соцмережах. У наш час ЗСЖ - це модно", - говорить консультант по ЗСЖ Анна Котиш.

За словами фітнес-тренера Марії Литвиненко-Назаренко, в спортзали ходить різна публіка: одні не уявляють своє життя без спорту, інші з'являються там сезонно. Також популярним став "сімейний фітнес", коли в спортзал приходять і діти від 10 років, і мами з татами, і навіть бабусі з дідусями, яких в клуби ваблять груповими знижками.

А ось сімейні пари бажання відмовитися від булочок і солодкого найчастіше пояснюють тим, що дітям потрібні здорові батьки. "До народження старшого сина ми так серйозно не замислювалися про важливість правильного харчування і помірних фізнавантажень. Зараз же змінили не тільки раціон, але і раз на рік здаємо аналізи всією сім'єю", - розповідає харків'янка Яна Бірюкова.

Негативний ФАКТОРИ

Думки харків'ян про те, які фактори впливають на здоров'я розділилися. 41,5% опитаних вважають, що проблеми провокує елементарна неуважність до себе, а 38,8% бачать причину в психологічній напрузі.

Джерело: Сегодня

Читайте також: 

Кава допомагає схуднути – дієтологи

Вчені назвали найкращий вид спорту для схуднення