Досягнення FitnessConnectUA: Україна вперше потрапила у щорічний звіт про ринок фітнесу в Європі

08 трав.
2018
Досягнення FitnessConnectUA: Україна вперше потрапила у щорічний звіт про ринок фітнесу в Європі

і з’ясувалося, що найдешевше на континенті займатися фітнесом у нас.

13Міжнародний звіт European Health &Fitness Market охоплює країни-члени Європейського Союзу, а також Швейцарію, Норвегію, Туреччину, Росію та Україну. Щорічно дослідження спільно проводять міжнародні компанії EuropeActive та Deloitte, а наша держава долучилася до нього завдяки FitnessConnectUA.

У 2017 р. європейський ринок фітнесу виріс до 60 млн постійних споживачів, у тому числі і за рахунок українців.

Сьогодні фітнес-послуги в Україні надають 1569 клубів. Їх постійно відвідують понад мільйон українців. При теперішньому населенні країни, це означає фітнес-послугами охоплено 2,6% населення або кожен сороковий українець.

Керівник проекту FitnessConnectUA Галина Березюк розповідає, що сьогодні українці складають 1,8% від загальної кількості споживачів фітнесу на континенті.

14«Цей показник можна трактувати по-різному, однак один мільйон споживачів, це справді немало, для ринку який тільки зароджується. І хоча ми вперше потрапили у цей звіт, покриття клубами в Україні все ще суттєво нижче ніж у регіоні, однак охоплення населення майже таке ж, як у Росії, де ринок фітнесу розвивається довше», - пояснює експерт.

Отже, за відсотком охоплення населення, Україна поки що серед 33 країн, де відбувалося дослідження не займає лідерських позицій. Водночас, існує реальна перспектива, що ситуація змінюватиметься у позитивний бік, адже, як з’ясувалося займатися фітнесом у нас найдешевше. Середній щомісячний членський внесок у фітнес-клубі в Україні у 2017 р. склав 17 євро. Для порівняння, у Росії він становить 22 євро, а середньоєвропейський показник – 39 євро.

Сьогодні найбільшу фітнес-мережу в Україні має американський мікро-клубний оператор Curves, а найбільшу кількість споживачів серед операторів повного сервісу – мережі «Sport Life», «Малібу», «АтлетіКо», «Pulse Gym», «Smile», «Dominant», «СпортЛенд» та «Адреналін».

12

Загальний річний оборот української фітнес-індустрії у минулому році склав 223 млн євро, що складає, дуже незначну частку від 26,6 млрд євро загальноєвропейського обороту в галузі.

Лідером фітнес-ринку у Європі є Німеччина, де за минулий рік кількість споживачів фітнесу виросла більш ніж на 5% до понад 10 млн. Поруч із Німеччиною лідерами загальноєвропейського ринку фітнесу є Великобританія, де 9,7 млн споживачів, а також Франція – із 5,7 млн, Італія – із 5,3 млн та Іспанія із 5,2 млн споживачів.

ещз 5

Примітки: дані станом на 31.12.2017 р.
Джерела: EuropeActive/Deloitte

З точки зору покриття фітнес-послугами, найвищу позицію у загальноєвропейському рейтингу займають Швеція, де спортивно-оздоровчі клуби відвідує 21,4% населення країни та Норвегія, де фітнесом займається кожен п’ятий.

Загалом, у 2017 р. членство у європейських фітнес-клубах та оздоровчих закладах зросло на 4% до 60 млн осіб, а кількість об'єктів фітнес-індустрії зросла на 3,2% до 59 тис. клубів. При цьому, десять найбільших європейських операторів збільшили свій оборот на 4% до 3 млрд євро.

«Минулого року ми презентували перше комплексне дослідження ринку фітнес-послуг України. Це дослідження високо оцінила європейська спільнота і вже цього року ми долучилися до європейського звіту, в якому представлені основні показники по Україні – кількість клубів, споживачів послуг та оборот ринку. Більш детально ознайомитись з показниками та побачити динаміку розвитку індустрії можна буде на презентації другого Дослідження ринку фітнес-послуг України, яка планується на червень 2018р.», - розповіла Галина Березюк.

 Джерела: EuropeActive/Deloitte

Звіт про Європейський ринок здоров'я та фітнесу, сьома спільна публікація EuropeActive та Deloitte, являє собою найповніший звіт про європейський ринок здоров'я та фітнесу та служить цінним джерелом інформації для зацікавлених сторін галузі.

Повний звіт (180 сторінок в друкованому вигляді) доступний за € 299 (членам EuropeActive всього лише за € 149), і його можна замовити за наступними посиланнями:

Паперова версія: https://europeactive.blackboxpublishers.com/en/publications/european-health-fitness-market-report-ehfmr-2018/

Електронна версія: https://europeactive.blackboxpublishers.com/en/publications/european-health-fitness-market-report-ehfmr-2018-e-book/