Перерва в тренуваннях може призводити до депресії

23 трав.
2018
Перерва в тренуваннях може призводити до депресії

Регулярний спорт з більшою ймовірністю забезпечить душевне здоров’я, ніж його відсутність.

Про те, що спорт знімає депресію, сприяє виробленню «гормонів радості» і в цілому позитивно позначається на душевному стані, говорили вже не раз. Аспірантка кафедри психіатрії Університету Аделаїди (Австралія) Джулі Морган (Julie Morgan) підійшла до питання з іншого боку і спробувала розібратися, що відбувається з психологічним самопочуттям людей, які з якихось причин залишили тренування.

Вона визначила, що зниження рівня фізичної активності може призводити до розвитку депресії, особливо якщо людина вже страждала від неї раніше. Робота опублікована в журналі Affective disorders.

Морган оцінила стан 50 жінок і 102 чоловіків. Всі вони в минулому тренувалися мінімум 30 хвилин 3 рази в тиждень протягом 3 місяців, а потім припинили заняття. В результаті у багатьох учасників стали проявлятися деякі симптоми депресії: у когось через 3 дні, у когось через тиждень, у когось через два. Особливо схильні до депресії виявилися жінки.

Тим не менше самі вчені визнають, що результати поки не претендують на повну об’єктивність, оскільки не вистачає додаткових клінічних досліджень, а вибірка вийшла невеликою і нерівномірною.

«На даний момент важливо, щоб люди розуміли потенційний вплив тренувань на їх психологічну рівновагу і не поспішали зав’язувати зі спортом», — підсумовує співавтор роботи, професор кафедри психіатрії Аделаидского Університету Бернхард Бауне (Bernhard Baune).

Джерело: Ukrhealth

Читайте також: 

Експерти назвали невідповідні продукти для сніданку

Додайте в раціон: в чому полягає користь і кому показані висівки?