Україна вперше потрапила у міжнародний звіт про ринок фітнесу та здоров’я в Європі

01 лип.
2018
Україна вперше потрапила у міжнародний звіт про ринок фітнесу та здоров’я в Європі

Про це стало відомо під час презентації «Дослідження ринку фітнес-послуг України», що відбулася в Українському кризовому медіа-центрі 26 червня.

Результати дослідження, яке вже вдруге проводить незалежна інформаційно-аналітична платформа FitnessConnectUA (http://fitnessconnect.com.ua ) були враховані у звіті European Health&Fitness Market, який підготували міжнародні компанії Deloitte та EuropeActive.

Міжнародний звіт про ринок фітнесу та здоров’я охоплює 33 країни: країни члени ЄС, а також Швейцарію, Норвегію, Туреччину, Росію та Україну. Загалом фітнесом у Європі сьогодні займаються близько 60 млн осіб, з яких 1,8% українці.

У загальноєвропейському рейтингу Україна опинилася на одинадцятій позиції за кількістю фітнес-клубів (1569 клубів) та дванадцятій позиції за кількістю споживачів (1 мільйон 90 тис. споживачів). При цьому покриття фітнес-послугами складає 2,6% населення, отже фітнесом у нашій державі займається лише кожен сороковий українець.

«Як показало наше дослідження в Україні фітнес-послугами охоплені переважно обласні центри і великі міста, і разом з тим фітнес-об’єктів майже немає у районних центрах і взагалі немає у маленьких містечках чи сільській місцевості. Тому, хоча вже «зі старту» Україна потрапила у першу третину країн, де люди найбільше займаються фітнесом, нам треба працювати над тим, аби наздогнати передові країни Європи, адже тут йдеться про здоров’я українців», – пояснює керівник FitnessConnectUA Галина Березюк.

Цікаво, як показав міжнародний звіт, в Україні найдешевші на континенті заняття фітнесом. Середній щомісячний членський внесок у фітнес-клуб в Україні у 2017 р. склав 17 євро., у Росії він становить 22 євро, а середньоєвропейський показник – 39 євро. Дослідження показало, що середня ціна річного відвідування фітнес-клубу у столиці становить 8 317 грн, у містах з кількістю населення – понад 700 тис. осіб – 6114 грн, а у містах із населенням менше 250 тис. осіб – 5043 грн.

Найкраще фітнес-послугами охоплено шість обласних центрів: Київ, Харків, Одеса, Львів, Дніпро, Запоріжжя, населення яких складає 18% населення країни. Саме на цих шість міст припадає 81% площ фітнес-клубів та 2/3 річного обороту ринку.

Зацікавлення фітнесом і здоровим способом життя з року в рік все більше зростає. Тільки за останній рік кількість об’єктів фітнес-індустрії зросла на 150 до 1569. На жаль, попит на фітнес-послуги в Україні, особливо у менших містах поки є значно більшим за пропозицію.

«Експерти FitnessConnectUA вбачають за ціль до 2025 р. збільшити вдвічі кількість тих, хто займається фітнесом до двох мільйонів осіб. Досягти цього можна лише за активної участі держави у цьому процесі, а саме через популяризацію спорту на здорового способу життя на загальнодержавному рівні, створення сприятливого податкового середовища, зниження митних ставок при завезенні обладнання для фітнесу, надання пільг на оренду землі та комунальні платежі тощо», - зазначає Галина Березюк.