Сергій Ільченко: "Будь-які цілі простіше долати в хорошій команді, адже корпоративний дух зближує"

12 жовт.
2018
Сергій Ільченко: "Будь-які цілі простіше долати в хорошій команді, адже корпоративний дух зближує"

Напередодні 2nd Zaporizhstal Half Marathon, який відбудеться 28 жовтня у Запоріжжі, ми запускаємо цикл інтерв'ю з його учасниками, для яких біг став невід'ємною частиною їхнього життя. Відкриває наш проект Сергій Ільченко, керівник молодіжної організації комбінату "Запоріжсталь" і глава молодіжної міської ради. Наш герой розповів про особливості тренувань у команді і які рекорди збирається поліпшити.

- Сергію, розкажіть, з чого починалося ваше захоплення бігом?
- Почалося все з того, що в Запоріжжі почали організовувати бігові заходи такого рівня і масштабу як Zaporizhstal Half Marathon. Я, як футболіст, знаю, що таке фізичні навантаження і подолання перешкод, але для мене як для людини, що ніколи цілеспрямовано не займалася бігом, це справжній виклик. Саме тому я погодився на участь і був радий тому, що для підготовки організували тренування для всіх бажаючих. До того ж, минулого року до моєї ініціативи приєднався молодіжний актив, і ми почали формувати свою корпоративну команду для участі в напівмарафоні. Для мене було дуже важливо, що у всієї нашої команди було спільне бажання подолати дану перешкоду, переступити бар'єр невідомості і перебороти себе.

- Що дає вам біг? Як вам вдається поєднувати роботу і заняття спортом?
- По-перше, все це роблю для себе і свого здоров'я. По-друге, з огляду на мій щільний графік і безліч заходів, біг допомагає і дає мені можливість перезавантажитися. До того ж, я люблю робити виклики самому собі, і так виходить, що і участь в Zaporizhstal Half Marathon - це чергова можливість довести собі, що мені це під силу.

- Які "бігові" цілі ставите для себе сьогодні?
- Як кажуть, "Поганий той солдат, який не мріє стати генералом". Я реально оцінюю свої сили і саме тому минулого року я поставив собі за мету пробігти 10 км. Тоді мені це вдалося, але було непросто. Цього року при підготовці дав собі слово, що не опущу планку і постараюся покращити власний минулорічний рекорд. У перспективі планую пробігти 21 км, над чим зараз і працюю.

- Назвіть ваші улюблені бігові місця в Запоріжжі? Які локації могли б порадити спортсменам і гостям міста?
- У нас унікальне і красиве місто з безліччю місць для занять спортом, де можна отримувати задоволення від того, що бачиш навколо. Безумовно, такі місця як острів Хортиця, міська набережна і наші вулиці не залишаться без уваги. До того ж у нас в місті проходить один з найдовших проспектів Європи - Соборний проспект (його довжина становить 10,8 км), на якому є що подивитися. За останні кілька років місто дуже змінилося, стало красивішим та привабливішим для городян і туристів. Думаю, що ті, хто були минулого року на Zaporizhstal Half Marathon, оцінили це і приїдуть цього року.

- З приходом холодів плануєте продовжити тренування на вулиці або перейдете в зал? Якщо робите вибір на користь вулиці, поділіться своїми лайфхаками.
- Я прихильник занять на свіжому повітрі, навіть в холодну пору року скасовувати тренування я не бачу сенсу. За практикою підготовки до минулорічного напівмарафону, я вибираю заняття на вулиці, незважаючи на те, що цього року жовтень досить прохолодний.

У будь-якому випадку потрібно дослухатися до думки фахівців і приходити на відкриті тренування від Run Ukraine. Організатори пропонують добре підібраний тренувальний процес, який дозволить поступово підготуватися до півмарафонської дистанції.

Хочу зазначити, що найголовніше - це бажання і постійна боротьба з власною лінню. А найскладніші цілі простіше долати в хорошій команді, адже корпоративний дух зближує і додає сили.