Маргарита Міхова: "Хочеш бути красивим - бігай. Хочеш бути розумним - бігай. Хочеш бути здоровим - бігай."

12 жовт.
2018
Маргарита Міхова: "Хочеш бути красивим - бігай. Хочеш бути розумним - бігай. Хочеш бути здоровим - бігай."

Напередодні 2nd Zaporizhstal Half Marathon, який відбудеться 28 жовтня у Запоріжжі, ми запускаємо цикл інтерв'ю з його учасниками для яких біг став невід'ємною частиною їхнього життя. Друга героїня нашого проекту - Маргарита Міхова, яка розповіла нам про особисті лайфхаки у зимовій екіпіровці і перевірені бігові локації Запоріжжя.

- Маргарито, розкажіть, з чого починалося ваше захоплення бігом?
- Почалося все з того, що вся моя сім'я захоплюється спортом. Один брат займався важкою, а другий віддав перевагу легкій атлетиці, от до його захоплення я і потягнулася. Він регулярно займався і брав мене з собою на тренування, де я не пропускала можливості і сама із задоволенням бігала. Коли мені виповнилося 15 років, я твердо вирішила записатися у спортивну секцію, але не знала, в яку саме. Тоді в міському манежі проходило безліч тренувань з різних видів спорту, а коли я дізналася, що є ще й біг, рішення було прийнято моментально. Кумедно звучить, але тоді я навіть не підозрювала, що біг відноситься до професійного виду спорту (посміхається). Вже на тренуваннях мені казали, що мої м'язи схильні до бігу на довгі дистанції і у мене великі перспективи в цьому напрямку, що було дуже приємно і несподівано. З перших бігових тренувань на манежі пройшло достатньо часу, а дитяче захоплення розтягнулося на все життя, тільки зараз набуло більш аматорського формату.

- Що дає вам біг? Як вам вдається поєднувати роботу і заняття спортом?
- Мій головний принцип: "Хочеш бути красивим - бігай. Хочеш бути розумним - бігай. Хочеш бути здоровим - бігай". Для мене біг переріс з дитячого захоплення у повноцінний спосіб життя. Він допомагає розвиватися у фізичному і духовному плані, ставити, рухатися і досягати поставлених цілей. Думаю, що людиною не завжди рухає результат, хоча він дуже важливий для кожного, а мотивує власне подолання шляху до його досягнення. Я вважаю, що людський організм як тренована машина з безмежними можливостями. Наприклад, біжиш один кілометр, через день пробігаєш вже два і так далі. Кожен раз збільшуючи дистанцію, ми тренуємо своє тіло і готуємо його до великих навантажень або дистанцій. Для мене біг - це більше, ніж захоплення, адже після кожного тренування я відчуваю неймовірний заряд позитиву, бадьорості і піднесений настрій.
Якщо говорити про те як мені вдається все поєднувати, то у мене окрема історія. Так сталося, що в 17 років я стала молодою мамою і зробила вибір на користь дитини і сім'ї. Тоді мої дитячі "бігові" мрії відійшли на другий план. Можливо, звучить кумедно, але мені часто сняться сни, де я повертаюся на тренування і кажу тренеру, що не здалася, повернуся і буду перемагати. Хоча через кілька років після народження дитини я повернулася до тренувального процесу, але приділяти потрібну кількість часу і дотримуватися постійного режиму я вже не могла. Тоді я зрозуміла, що професійні тренування змушена залишити, але можу продовжити тренуватися в аматорському форматі. Я добре запам'ятала техніку бігу і комплекс вправ, які без проблем повторюю самостійно на стадіоні. До того ж ми з чоловіком познайомилися на тренуваннях і продовжуємо разом займатися і готуватися до забігів.
Для того, щоб завжди залишатися у формі і розуміти свій рівень, бажано регулярно брати участь у різних змаганнях і боротися за нові результати. Займаючись за власним графіком, паралельно шукала різні бігові змагання у Запоріжжі, щоб помірятися силами з іншими спортсменами. Так сталося, що я почала працювати на "Запоріжсталь" і дізналася, що формується команда для участі у 2nd Zaporizhstal Half Marathon. Я не могла пропустити такої події, і радості моїй не було меж. Участь у такому цікавому і масштабному заході - це відмінна можливість випробувати свої сили, відчути силу командного духу і познайомитися з однодумцями.

- Які "бігові" цілі ставите для себе сьогодні?
- Я все життя бігала на середні дистанції до десяти кілометрів, а в рамках 2nd Zaporizhstal Half Marathon вирішила не експериментувати і записалася на п'ять кілометрів. Хочу перевірити свої сили і поборотися за хороший особистий результат. А вже наступного року планую взяти участь на півмарафонській дистанції. Думаю, що на підготовку року мені вистачить (сміється).

- Назвіть ваші улюблені бігові місця у Запоріжжі? Які локації можете порадити спортсменам і гостям міста?
- Сьогодні в нашому місті обладнано декілька спортивних майданчиків, на яких прокладені хороші бігові доріжки з гумовим покриттям і вхід вільний. Скажу чесно, бігати по таких доріжках одне задоволення, але я не з тих, хто сильно зациклюється над локаціями для тренувань. Я також люблю бігати міською місцевістю, де змінюється рельєф, маршрут, поверхня, або на природі. У нас у Запоріжжі для таких тренувань можна вибрати острів Хортиця, майданчики "Дніпроспецсталь" і "Мотор Січ", а також багато добре обладнаних майданчиків по всьому місту.

- З приходом холодів плануєте продовжити тренування на вулиці або перейдете в зал? Якщо робите вибір на користь вулиці, поділіться своїми лайфхаками з екіпіровки.
- Я звикла тренуватися цілий рік, навіть в сніг і мороз. Безумовно, тренування в манежі проходять комфортніше, але я надаю перевагу різноманітним тренуванням для різнопланового розвитку.
Якщо говорити про лайфхаки, у мене є один секрет у моїй екіпіровці. Можна купити комфортну термобілизну, а можна її "зібрати" з щоденних речей. Наприклад, замість одного теплого светра надіти кілька тонких гольфів - вони і утворюють ефект термо. Також у холодну пору року обов'язково потрібно одягати шапку, рукавички, баф і добре утеплити гомілки

Нагадаємо, що в останні вихідні жовтня, точніше 28 числа (неділя) о 9 ранку відбудеться старт 2nd Zaporizhstal Half Marathon. Реєстрація на сайті.

До зустрічі на старті!