Як тренуватися на вулиці взимку

20 лист.
2018
Як тренуватися на вулиці взимку

Зимові заняття спортом на вулиці дуже корисні – вони загартовують організм, виховують силу волі і допомагають зберегти форму до весни. Щоб розвіяти всі сумніви і підготувати тебе до нового сезону, ми зібрали основні поради з тренувань у холодну погоду. Тобі залишається тільки встати з дивана і піти займатися. Втім, це і є найскладніше.

Починай і закінчуй тренування правильно
Щоб м'язи отримали менше стресу, зроби розминку вдома. Під час зимових тренувань важливо дотримуватися балансу – м'язи повинні бути розігрітими, але при цьому ти не маєш сильно пітніти. Тому під час розминки головне не перестаратися – якщо вийти на вулицю в мокрому одязі, можна застудитися. Якщо твій тренувальний майданчик знаходиться далеко, пробіжися до нього, аби м'язи не охололи. Наприкінці заняття також постарайся якомога швидше потрапити додому.

Утеплюйся, але в міру
Зимова спортивна форма повинна бути багатошаровою. Перший шар щільно прилягає до тіла і відводить вологу. Для цього використовуй термобілизну. Другий шар утримує тепло. Тут підійдуть утеплені тайтси і бігова сорочка. Третій шар – верхній одяг, що захищає від снігу і дощу. Обирай залежно від погоди – це може бути вітровка в плюс або більш утеплена куртка в мінус. Ти зможеш зняти її, коли стане жарко.

На ноги одягай водонепроникні кросівки-позашляховики з хорошою амортизацією. Також не забудь про шапку, шарф-комір і хороші щільні рукавички (особливо якщо збираєшся тренуватися на брусах і турніках). Якщо тобі трохи прохолодно, коли ти стоїш без діла, значить одяг вибраний правильно. Під час тренування кров розганяється по тілу, і тобі стає набагато тепліше, тому не треба сильно утеплюватися, інакше можеш спітніти і застудитися.

Вибирай відповідні вправи
Для бігу краще використовувати очищені асфальтовані доріжки. З обережністю бігай по снігу і льоду, щоб не травмувати ноги. Аби під час бігу вітер не дув в обличчя, його можна прикрити легким шарфом. Взимку особливо важливо стежити за темпом дихання, щоб морозне повітря не різало легкі. Пам'ятай – вдих роби носом, видих носом або ротом. Любителям силових навантажень краще відмовитися від складних вправ і обрати базу – присідання, віджимання від землі, підтягування та віджимання на брусах. Все це легко можна зробити в будь-якому дворі.

Пий тепле
Холодна вода приємно освіжає у спеку, але в мороз може викликати переохолодження. Краще пий воду кімнатної температури або теплий (але не гарячий) чай. У нього можна додати мед, лимон та імбир – вийде чудовий тонізуючий напій. Щоб зберегти температуру, використовуй термос.

Спробуй альтернативні варіанти
Зима – чудова можливість урізноманітнити тренування! Замість звичайного бігу встань на лижі або ковзани. Ти не тільки отримаєш хороше аеробне навантаження, а й внесеш у заняття спортом трохи різноманітності, що дуже важливо для збереження інтересу і мотивації. Можна зібратися з друзями і пограти в хокей. І, звичайно, не забувай про екстрим: немає нічого кращого, ніж вибратися у вихідні покататися на сноуборді або гірських лижах. А, може, навіть спробувати себе в льодолазінні.

Знай міру
Якою б сильною не була твоя мотивація, існує одна важлива відмовка від зимових тренувань. Коли температура повітря опускається нижче -15 градусів, значно підвищується ймовірність захворіти – а це означає, що потенційна шкода від заняття перевищує користь. Тож коли в твоєму місті вдарять морози, перебирайся додому або в зал.

Джерело: RedBull