З серцем наввипередки: нове дослідження засмутить любителів марафону

03 груд.
2018
З серцем наввипередки: нове дослідження засмутить любителів марафону

Участь у великих марафонах без попередньої підготовки може призвести до проблем із серцем.

Згідно з новим дослідженням, опублікованим в Journal of American Heart Association, забіг на довгі дистанції підвищує концентрацію декількох біомаркерів, що збільшують навантаження на серце і призводять до серцевого нападу.

Іспанські дослідники порівняли рівні серцевих біомаркерів (зокрема, тропонін I і Т) в 21 групі з 3 бігунів, кожен з яких окремо пробіг на витривалість три дистанції: марафон, напівмарафон і гонку з участю 10 тисяч осіб. Всі 63 добровольці були аматорами. Медики також виміряли у них рівні біомаркерів стресу серцевої тканини.

Навантаження на серцеві м'язи було набагато вище після того, як любителі пробігли великий марафон.

Слід зазначити, що частота серцевих нападів у марафонців зустрічається у 1 з 50 000 бігунів, які беруть участь у перегонах. Тим не менш, висока частка всіх серцево-судинних ускладнень, пов'язаних з фізичними навантаженнями, виникає під час марафонів, особливо у чоловіків 35 років і старше.

Медики згодні, що що кількість випробуваних у дослідженні було недостатньо великою, щоб уважно оцінити відмінності при виникненні серцево-судинних захворювань. Однак дослідники планують провести масштабну наукову роботу.

Джерело: znaj.ua