Чарівний пластир: що думають лікарі про новий метод лікування травм і розтягувань

17 груд.
2018
Чарівний пластир: що думають лікарі про новий метод лікування травм і розтягувань

З недавніх пір серед спортсменів поширилося захоплення новим методом лікування і профілактики травм – кінезіотейпування. 

ЗА НАУКОЮ. Тейпування – це процедура накладання компресійних і фіксуючих пов’язок для обмеження рухливості суглоба або м’язів, пошкоджених під час тренування. Зазвичай це виконується за допомогою еластичного бинта або спеціальних медичних тейпів.

АЛЬТЕРНАТИВА? У 1973 році фахівець з альтернативної медицини Кензо Касі розробив свій метод тейпування. Згідно з ним, не обов’язково утримувати кінцівку в нерухомому вигляді – досить зафіксувати пошкоджену ділянку.

Довгий час його винахід не користувався успіхом, але повальне захоплення фітнесом та аматорськими тренуваннями дало йому другий шанс.

КІНЕЗІОТЕЙПИ – це еластичні бавовняні стрічки, виготовлені за принципом пластиру. Вони тримаються на тілі до п’яти днів і не бояться намокання.

Виробники стверджують, що кінезіотейп покращує циркуляцію лімфи, знімає набряклість, знеболює, відновлює м’язи і суглоби, впливає на внутрішні органи і покращують роботу нервової системи. Тобто лікують практично все і без побічних ефектів.

ЯК КОРИСТУВАТИСЯ? В інструкції зазначено, що клеїти їх можна як завгодно. Головне – використовувати ліцензійний продукт. Такий підхід суперечить медичному тейпуванню, яке проводиться в строго визначеній послідовності.

ЦЕ ПРАЦЮЄ? Ефект від кінезіотейпування сумнівний, оскільки між наклейкою і м’язами розташовується шар шкіри і жировий прошарок. Тому медики пояснюють зниження хворобливих відчуттів при використанні цього методу ефектом плацебо. При цьому не має значення, які саме кінезіотейпи – дорогі чи дешеві – використовуються для «лікування».

БОЖЕВІЛЛЯ. Зі спорту кінезіотейпування перекочувало в косметологію. Тейпи рекомендують клеїти для підтяжки шкіри і як засіб від зморшок. Захоплення новинкою зайшло так далеко, що клеїти різнокольорові стрічки почали навіть на тварин. При цьому людей не зупиняє той факт, що шерстяний покрив у братів наших менших не дозволяє навіть приліпити стрічку прямо на шкіру.

Джерело: ЕtСetera