Фітнес-трекери таємно відправляють дані про користувачів Facebook

25 лют.
2019
Фітнес-трекери таємно відправляють дані про користувачів Facebook

Шість з 15 найпопулярніших фітнес-трекерів і мобільних додатків з розділу «здоров'я» роками передавали дані про користувачів Facebook, навіть не попереджаючи про це.

Соціальна мережа моментально дізнавалася про зміни ваги людини, її серцевий ритм або менструальний цикл, як тільки користувач вводив ці дані в телефон, повідомила The Wall Street Journal. Відразу після виходу матеріалу частина зі згаданих у статті додатків перестала ділитися даними з корпорацією Марка Цукерберга.

Журналісти WSJ перевірили близько 70 додатків з американських магазинів додатків AppStore та Google Play. Перевірці піддалися програми з різних розділів, у тому числі такі що надають фінансові або ріелторські послуги. Щонайменше 11 з них передавали інформацію про користувачів Facebook, як тільки ті входили в додаток або додавали нові дані про себе. При цьому користувач міг не прив'язувати свій акаунт в додатку до соціальної мережі, але його дані все одно виявлялися у Facebook. Загальна аудиторія цих додатків налічує десятки мільйонів осіб.

Як зазначає газета, після публікації статті, Facebook сама зв'язалася з низкою рекламодавців і розробників додатків з проханням припинити подібну практику.

Джерело: УНІАН