Науковці порахували, скільки літрів сечі у воді публічних басейнів

26 лют.
2019
Науковці порахували, скільки літрів сечі у воді публічних басейнів

Дослідники Альбертського університету в Едмонтоні провели дослідження й довели, що у публічних басейнах є до 75 літрів сечі.

Учені розробили спеціальний тест, щоб визначити, скільки сечі потрапляє до місць публічного плавання, йдеться на The Guardian.

Тест вимірює концентрації штучного підсолоджувача, ацесульфама калію, який є у продуктах, що ми споживаємо, та зазвичай проходить повз систему обміну речовин без змін.

Рівень ацесульфама калію дослідники з Едмонтона вимірювали у 31 публічному басейні Канади протягом 3-тижневого періоду.

Підрахунки показали, що кількість сечі у воді становила 75 літрів – у великому басейні (до 830 000 літрів) та 30 літрів у меншому на половину.

"Ми хочемо використати це дослідження, щоб привернути увагу людей до гігієни плавання. Зрозуміло, що кожен із нас повинен потурбуватися про те, щоб вивільнити свої потреби у спеціально відведеній кімнаті", – розповіла керівниця дослідження Ліндсі Блексток.

Науковиця наводить статистику, що 19% дорослих в анонімному опитуванні зізналися, що пудили у публічному басейні хоча б раз у житті.

Фахівці застерігають, що компоненти сечі, аміак і креатинін, вступають в реакцію із засобами дезінфекції, утворюючи нові поєднання, що призводять до подразнення дихальних шляхів, можуть викликати астматичні симптоми.

e7e51ab basejn secha

Джерело: Українська правда

Читайте також: 

Ювілейна фітнес-конвенція Nike стане наймасштабнішою за 20 років існування

Фітнес-тренер з Херсона потрапила у Книгу рекордів України