ЯК КОЛО ДРУЗІВ ВПЛИВАЄ НА ЗДОРОВ'Я, З'ЯСУВАЛИ ВЧЕНІ

ЯК КОЛО ДРУЗІВ ВПЛИВАЄ НА ЗДОРОВ'Я, З'ЯСУВАЛИ ВЧЕНІ

25 черв.
2019
ЯК КОЛО ДРУЗІВ ВПЛИВАЄ НА ЗДОРОВ'Я, З'ЯСУВАЛИ ВЧЕНІ

Друзі значно покращують стан здоров'я і благополуччя.

Вчені з Університету Нотр-Дам довели, що коло друзів впливає на здоров'я людини. Матеріали дослідження з'явилися у виданні PLOS ONE.

«Нас цікавила топологія соціальної мережі. Під час роботи ми зрозуміли, що її структура на відміну від фітнес-трекера, непередбачувано впливає на стан здоров'я людини », - пояснили вчені Франк М. Фрейману і Нітеш В. Чавла.

В рамках дослідження добровольців попросили носити пристрої для збору даних про частоту серцевих скорочень, рівень активності, сон, кількості зроблених кроків.

На другому етапі люди пройшли опитування, розповівши про свої відчуття позитиву, щастя, стресу. Після аналізу зібраних даних експерти провели моделювання за допомогою машинного навчання. Робота показала сильну кореляцію між структурами соціальних мереж, частотою серцевих скорочень, кількістю кроків і рівнем активності.

Структура соцмережі забезпечила значне поліпшення в прогнозуванні здоров'я і благополуччя. При об'єднанні з даними фітнес-трекера точність збільшувалася до 55%. З чого можна зробити висновок, що дружба значно покращує стан здоров'я і благополуччя.

Джерело: lenta.ua