У США холодильники працюють від бігових доріжок

У США холодильники працюють від бігових доріжок

16 лип.
2019
У США холодильники працюють від бігових доріжок

В американському Сакраменто з'явився заклад, в якому тренажери людську енергію перетворюють в електричну - зовсім, як в одній із серій культового серіалу "Чорне дзеркало".

На перший погляд, це місце виглядає, як звичайний фітнес-зал: тут розміщені бігові доріжки і велотренажери. Насправді, це - динамо-машини, які і виробляють електроенергію.

Наприклад, якщо йти по біговій доріжці в звичайному темпі, енергії вистачить, щоб включити лампочку. А якщо пару людей хоча б годину будуть крутити педалі на велотренажерах, енергії вистачить, щоб один холодильник працював цілий день.

Перетворювати людську енергію в електричну придумав колишній військовий Хосе Антоніо Авін. 20 ват за 20 хвилин - стільки в середньому можна накопичити за допомогою таких тренажерів.

Вони оснащені мікроінвертором, подібно до того, який є в сонячних панелях або вітряних турбінах. Саме він дозволяє використовувати кінетичну енергію, вироблену під час тренувань. Напруга подається на блок акумулятора спортзалу, той її накопичує, а потім енергією можна живити ліхтарі, мобільні телефони або інші пристрої.

"Ми хочемо, щоб ці люди знали: вони дбають не тільки про своє здоров'я, тіло і розум, але і роблять планету здоровою. Тому вони займаються, знаючи, що роблять щось хороше для світу, а не тільки для себе", - каже власник спортивного залу Хосе Антоніо Авін.

Економляться і гроші власника залу. Місячний рахунок за електроенергію в цьому приміщенні зменшився з майже 700 доларів до 30.

"Я думаю, це не вимагає яких-небудь додаткових витрат. Люди вже використовують це обладнання. Встановимо його всюди", - говорить менеджер компанії з тестування Нікола Маккейб.

Автор ідеї планує зробити рідне місто Сакраменто повністю автономним, щоб все електрику виробляли в таких ось спортзалах. А якщо вийде, то й поширити ідею і на весь штат Каліфорнія.

Джерело: Сьогодні