В Києві презентували всеукраїнське дослідження ринку фітнес-індустрії

27 черв.
2018
В Києві презентували всеукраїнське дослідження ринку фітнес-індустрії

26 червня в Українському кризовому медіа-центрі відбулася презентація Всеукраїнського дослідження ринку фітнес-послуг, що здійснила Інформаційно-аналітична платформа «FitnessConnectUA».
За інформацією керівника компанії «FitnessConnectUA» Галини Березюк, дослідження показало, що фітнесом в Україні займаються 1 млн 90 тис українців:
«Порівняно з попереднім роком кількість фітнес-клубів в Україні виросла на 150 одиниць, а кількість споживачів фітнесу зросла на 70 тис. Разом з тим, хотілося б, щоб фітнес-індустрія зростала більш швидкими темпами, а для цього необхідний діалог між основними гравцями ринку фітнес-послуг, представниками громадськості і державою, і наша інформаційно-аналітична платформа може стати чудовим майданчиком для такого діалогу».

Експерти виділили шість обласних центрів, що є лідерами за кількістю фітнес-клубів: Київ, Харків, Одеса, Львів, Дніпро, Запоріжжя. Інші міста, найперше обласні центри, досі знаходяться лише в стадії зародження ринку і мають значний потенціал для розвитку індустрії.

36290262 2178669855699438 2064260496202137600 nСьогодні найбільшу фітнес-мережу в Україні має американський мікро-клубний оператор «FitCurves», а найбільшу кількість споживачів серед операторів повного сервісу – мережі «Sport Life», «Малібу» та «Атлетіко». При цьому 50% всіх клубів серед ТОП-5 мереж належать «FitCurves», 77 % всіх площ серед ТОП-5 мереж належать «Sport Life», і 98% всіх басейнів.

Дослідження високо оцінили європейські профільні інституції і на основі його даних Україна цього року вперше потрапила до Міжнародного звіту про ринок фітнесу та здоров’я у Європі. У загальноєвропейському рейтингу Україна опинилася на одинадцятій позиції за кількістю фітнес-клубів (1569 клубів) та дванадцятій позиції за кількістю споживачів (1 мільйон 90 тис. споживачів). Загалом фітнесом у Європі займаються близько 60 млн осіб, з яких 1,8% українці.

36222888 2178670649032692 2340004998697451520 nУчасть у презентації дослідження взяв директор департаменту фізичної культури та неолімпійських видів спорту Міністерства молоді та спорту Матвій Бідний. Він відзначив, що Мінмолодьспорту відкрите до співпраці з представниками фітнес-індустрії і такі дослідження дають можливість краще побачити ситуацію, що склалася в українській галузі фітнесу:«Хочу подякувати за роботу, що була здійснена, адже я вважаю, що якісна статистика завжди лягає в основу якісних управлінських рішень».

Під час презентації представники фітнес-індустрії обговорили ситуацію і галузі та можливі шляхи активізації фітнес-ринку - зокрема покращення податкового середовища. Позитивний вплив на розвиток фітнес-індустрії матиме і стандартизація послуг.

Голова асоціації «Українські центри нових технологій здоров’я» Владислав Сила зазначив, що потрібно розвивати нові напрямки фітнесу, такі як фітнес для людей похилого віку та осіб з певними особливостями здоров’я.

FitnessConnectUA – інформаційно-аналітична платформа, що популяризує в Україні фітнес та здоровий спосіб життя. Ініціативу було започатковано у 2017 р. прихильниками занять фітнесом та активного відпочинку задля комунікації, поширення інформації про головні фітнес-події року та покращення умов для розвитку фітнес-індустрії в Україні. Місією FitnessConnectUa є впровадження інновацій та світових стандартів в українську галузь фітнесу, що покращить здоров’я всієї нації і зробить заняття фітнесом, не лише максимально корисними, а й приємними.

Джерело: Міністерство молоді та спорту України